• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wycena projektu wyszukiwarki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
162 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2017 w Offtop przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
Siema wszystkim, robię projekt wyszukiwarki badań na pewnej maszynie i wgrywaniem ich do bazy danych dla pewnej firmy i nie chciałbym żeby mnie w konia zrobili ile za coś takiego powinienem wziąść?

tu link: http://slawe.ayz.pl/apka/#/products

źle się wyświetla na niektórych telefonach ale oni będą wyszukiwać badania na komputerach więc responsywność nie jest koniczna.

Już tłumaczę dokładne działanie:

W częsci sql tam gdzie wyszukuje pliki, maszynę i datę u góry wgrywa się plik .zip w którym są pliki badań nad maszyną i zrobiłem to tak że to się automatycznie rozpakowuje się na serwerze do określonych plików jest ich z 3 i wgrywa się automatycznie do bazy danych i potem wyszukuję się badania w sposób filtrowania jak np w Allegro czyli jeżeli wypełnimy tylko pole maszyny to wyszukuję tylko maszyny jeśli wypełnimy pole maszyny i daty to wyszukuje maszyny w przedziale tych dat na tej zasadzie.W części sqlite to samo tylko że tych pól jest więcej i wgrywa się do bazy danych plik sqlite, i to tyle jest tam jeszcze pare innych opcji ale całość działa na tej zasadzie.

Sam nie wiem ile za coś takiego powinienem brać więc musicie mi pomóc to wycenić:)
komentarz 9 marca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
A jaką masz koncepcję? projekt nie jest jakiś rozbudowany, ale trochę roboty jest.

Ja liczę np 45zł /h
komentarz 9 marca 2017 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
oni płacą z efekty nie za ilość godzin
komentarz 9 marca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Oni mogą płacić nawet za sprowadzenie księżyca na ziemię. Ciebie interesuje ile Ty wyceniasz napisanie każdego modułu. Np skrypt uploadu zajmuje ci 2h. 2*twoja stawka * 30% poprawki/inne i dloliczasz do rachunku. Na końcu sumujesz i tyle. te 30% również możesz dodać do kwoty końcowej. Taki amortyzator na wygłupy klientów.
komentarz 9 marca 2017 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
hmm w sumie racja..a ty gdybyś coś takiego robił ile byś za to wziął,mniej więcej?
komentarz 9 marca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Ciężko mi powiedzieć, ale pewnie poniżej 350 bym nie zszedł. Zależy jak zaawansowane ma być wyszukiwanie, baza itd.
komentarz 9 marca 2017 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
no bazy są dwie do sql i sqlite i to dosyć spore i będą się ciągle zwiększać i wyszukiwarka działa tak jak mówiłem na zasadzie filtrów.w allegro np jak wyszukujesz jakieś produkty

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 marca 2017 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
To policz ile Ci to czasu zajeło i przemnurz przez 45 zł.

Z ciekawości chciałbym zobaczyć jak wygląda baza do tego i Twój kod.
komentarz 9 marca 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

To policz ile Ci to czasu zajeło i przemnurz przez 45 zł.

W jakich jednostkach ma ten czas policzyć? Skąd wziąłeś kwotę 45 zł?

Z ciekawości chciałbym zobaczyć jak wygląda baza do tego i Twój kod.

To chyba logiczne, że ci tego nie pokaże, gdyż jego projekt jest na sprzedaż. 

Podobne pytania

–2 głosów
1 odpowiedź 545 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 229 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 219 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2022 w HTML i CSS przez Sic Dyskutant (8,510 p.)

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...