• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Phpmyadmin xampp lampp błędy frustracja

Object Storage Arubacloud
0 głosów
371 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Łukasz Widera Nowicjusz (180 p.)
Witam forumowiczów! potrzebuję pomocy, jestem świeżo upieczonym użytkownikiem Linuxa Mint wersja aktualna na dzień 05.03.2017r. Nie miałem wcześniej styczności z tym systemem, niemniej postanowiłem dac mu szansę. Problem wygląda następująco, po paru przebojach z zainstalowaniem pakietu xampp, po nadaniu uprawnień folderowi htdocs, uznałem że odpalę sobie phpmyadmin. Jakaż złość mnie ogarnęła na widok uroczego napisu "Brak uprawnień" zaraz pod odnośnikiem "utwórz/stwórz bazę danych". Postanowiłem pogooglować, poszukać, pobawić sie w dostępy itd. Następnym etapem był napis, zamiast panelu phpMA że plik nie może być zapisywalny, wrzucam listę komend które tam wklepywałem, w pewnym momencie już na pałę ślepo wierząc że akurat trafię ;) Odpowiedzi prosiłbym skonstruować w sposób klarowny dla laika. Pozdrawiam, Łukasz!

http://pics.tinypic.pl/i/00877/0uuymdgqcfxz.png
komentarz 6 marca 2017 przez Łukasz Widera Nowicjusz (180 p.)
komentarz 6 marca 2017 przez Łukasz Widera Nowicjusz (180 p.)
Dodatkowo, jesli to pomoże, to logując się na super usera, i wpisując

"chmod 777 /opt/lampp/phpmyadmin/*" potrafię powrócić do screena z zapisywalnym plikiem, już mnie nie wywala na samym wstępie :) Teraz gpotrzebuje pomocy, aby sprawić żeby plik był niezapisywalny! :D

P.S. w momencie screena z głownego postu, czyli nie dopuszcza mnie nawet do szczątkowego interfejsu phpmyadmin nie jestem w stanie wchodzić w folderu znajdujące się w katalogu php my admin, pozdrawiam.
komentarz 6 marca 2017 przez Łukasz Widera Nowicjusz (180 p.)

Witam ponownie, świetnie mi się prowadzi monolog z samym sobą, niemniej udało mi się odzyskać interfejs poprzez 

konsola->su-> chmod 440 /opt/lampp/phpmyadmin/config.inc.php

teraz problem wygląda następująco 

komentarz 6 marca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)

"linux" smiley

komentarz 6 marca 2017 przez Łukasz Widera Nowicjusz (180 p.)
niemniej chyba jest jakiś model postępowania żeby wyeliminowac ten błąd?
komentarz 6 marca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie wiem, jak dla mnie system na którym wymaga się uprawnień roota aby przenieść plik to nieporozumienie.. kilka prób wymuszonych do linuxa i w życiu nie będę na tym pracował
komentarz 6 marca 2017 przez Łukasz Widera Nowicjusz (180 p.)
czysta ciekawność mną powodowała, ale już opanowałem temat, gdzieś na necie wygrzebałem konfigurowanie xamppa pod linuxa i nadałem login i hasło userowi i uprawnieniach wystarczajacych do stworzenia bazy danych, więc jest git :D
1
komentarz 6 marca 2017 przez adrian17 Ekspert (345,220 p.)
Są trochę małe szanse że ktoś będzie w stanie pomóc, bo zdecydowana większość nie używa XAMPP (który jest głównie używany do postawienia stosu na Windowsie), tylko normalnie instaluje paczki z systemowego managera pakietów i spędza kilka minut na zmianę paru configów.

edit: GJ.
komentarz 6 marca 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

Nie wiem, jak dla mnie system na którym wymaga się uprawnień roota aby przenieść plik to nieporozumienie.

IMHO drobnym nieporozumieniem jest system, który daje prawa zapisu do katalogów systemowych zwykłemu userowi. :)

komentarz 6 marca 2017 przez adrian17 Ekspert (345,220 p.)
(to be fair, to nie są "systemowe", to pewnie instalacja od dupy strony nie skonfigurowała nadania dostępu do `www-data`. Proste `apt install phpmyadmin` AFAIK wszystko by ładnie od początku do końca przygotowało.)
komentarz 6 marca 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
edycja 6 marca 2017 przez HaKIM

A weź postaw na  wbudowanym php server i zgłowy.

http://php.net/manual/en/features.commandline.webserver.php

Nic nie było. :p Zapomniałem, że Tobie chodzi o DB.

A spróbuj na kamikadze:

sudo chmod 777 -R /opt/lampp/

Jakby kto pytał, to ja nic nie radziłem.

komentarz 6 marca 2017 przez adrian17 Ekspert (345,220 p.)
HaKIM, podobno problem już rozwiązany, patrz wyżej.
komentarz 6 marca 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Haha... Akurat ten komentarz mi uciekł. :D

(Nie róbcie tego sudo, chyba że w razie Niemca) cheeky

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 232 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 2,030 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 617 wizyt

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...