• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poznanie siebie swojego wnętrza.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
344 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2017 w Offtop przez Fr3sh Nowicjusz (130 p.)
Witam serdecznie, przychodzę tutaj do was z pytaniem.

Jak poznać siebie?

Chciałbym poznać siebie, ale kompletnie nie wiem od czego zacząć. Zacznijmy może od początku.

Byłem na imprezie wraz z znajomymi, spotkałem tam dziewczynę rozmawiałem,tańczyłem aż wymieniliśmy się numerami. Następnie zaczęliśmy się spotykać wszystko szło w dobrą stronę, nie mogłem się doczekać spotkania ona również. Nagle pewnego dnia kiedy odmówiła mi spotkania bo jej przyjaciółka miała problem (też moja znajoma) związany z chłopakiem. Zawsze byłem spokojny jeżeli chodzi o takie sprawy etc, teraz było inaczej wpadłem w złość oraz irytację, nie potrafiłem poznać samego siebie następnego dnia. Takie sytuacje powtarzały się co raz częściej zachowywałem się zupełnie inaczej niż to robiłem codziennie. Po pewnym czasie doszedłem do wniosku że nie znam siebie kim jestem i dlaczego tak się zachowuję. Co raz częściej zastanawiałem się czemu tak robię etc i zrozumiałem że nie znam siebie i nadszedł ten moment kiedy muszę poznać siebie żeby takie sytuację się nie powtarzały. Teraz wracam do sedna problemu nie znam się, myślałem nad zrobieniem testu mbti ale co dalej jak zacząć pracować na sobą jak znaleźć swoje wady, zalety jak poznać siebie od wewnątrz??

Chciałem zacząć od książki Pułapki myślenia Daniela Kahnemana ale nie wiem czy to jest dobry pomysł zwracam się z prośbą o pomoc, bardzo lubię pracować metodą slight edge tak między innymi nauczyłem się angielskiego.
komentarz 5 marca 2017 przez Azrael Początkujący (440 p.)
przeniesione 5 marca 2017 przez HaKIM
Czemu, piszesz o tym na forum informatycznym? I dla czego, co zdanie używasz tylko sformułowania: "nie znam sie".
komentarz 5 marca 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Jak mam ci coś doradzić to to żebyś się nie angażował tak w to życie. Ciesz się życiem, a nie próbuj coś osiągnąć, czy udowadniać. Cieszyć się z tego co się ma to właśnie być sobą.
5
komentarz 5 marca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Czy to pytanie będzie zadawane w każdym temacie w dziale Offtopic? Od tego jest ten dział, a to pytanie akurat pasuje do tego forum ze względu na to że temat podróży do wnętrza ego był poruszany na kanale Pana Zelenta.
komentarz 5 marca 2017 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Pan Mirosław dzieki któremu to forum istnieje miał kilka filmików o doskonaleniu samego siebie. A co by nie mówić temat fajny i dlaczego by nie porozmawiać o czymś innym w naszym gronie ;)
komentarz 5 marca 2017 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

@KubenQPL  7 sekund szybszy graty ;D

komentarz 5 marca 2017 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Gdyby ludzie nie chcieli nic osiągać i udowadniać to dalej bylibyśmy w jaskini, no może w domku z trzciny :)
komentarz 6 marca 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Mylisz się i to bardzo. Prawie każda znacząca postać wszystko co robiła było z pasji. Popatrz sobie na początki nauki. Nikt niczego nie chciał nikomu udowadniać, a jedynie zabić nudę. Często nie mieli żadnych środków, a wiedzę zdobywali sami.
komentarz 7 marca 2017 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Udowadniać niekoniecznie innym, ale samemu sobie jak najbardziej. A sama pasja już jest osiągnięciem :) Pozdrawiam !
komentarz 7 marca 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Oni nic sobie nie udowadniali. Robili to z czystej ciekawości i chęci poznawania, bo czerpali z tego radość :)

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 5 marca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Tutaj masz stronkę dzięki której siebie poznasz :)
http://sasana.wikidot.com/jak-zaczac

Masz tam kurs medytacji Vipassana, czyli medytacji wglądu w siebie.
http://sasana.wikidot.com/medytacja-vipassana-w-prostych-slowach

+1 głos
odpowiedź 5 marca 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
edycja 5 marca 2017 przez Zaglowiec
Witam

Zapewne jesteś jeszcze młody i wchodzisz w okres dojrzewania (lub już jesteś w trakcie). Hormony buzują, emocje szaleją, nic nadzwyczajnego.

Książki, poradniki mogą ułatwić ”poznanie siebie”, ale do tego musisz dojść sam. Myśl rozsądnie, miej samokontrole nad sobą (chciałoby się powiedzieć: walcz z ciemną stroną mocy), analizuj swoje działania, dlaczego tak postąpiłeś i co tobą kierowało.

A na koniec, jak wspomniał już wcześniej kolega w komentarzu pod twoim pytaniem: ciesz się życiem. Może nie tyle, żebyś nie angażował się w życie (nie wiem co miał na myśli), ale porażki traktował jak coś naturalnego, coś na co do końca sam nie możesz wpłyną, taki niestety jest ten świat. Staraj się być każdego dnia lepszy i walcz ze słabościami.

Kończę mój jakże nie na to forum wywód, nie wiem czy pomogłem, czy zaszkodziłem, na pewno nie biorę odpowiedzialności

Pozdrawiam i życzę powodzenia
0 głosów
odpowiedź 6 marca 2017 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Ja z swojej strony mogę polecić film ;)

http://www.filmweb.pl/film/Si%C5%82a+spokoju-2006-211209

0 głosów
odpowiedź 6 marca 2017 przez solski Użytkownik (720 p.)
Ja ze swojej strony mogę polecić Ci medytację - nie potrzebujesz do tego całej mistyczno-buddystycznej otoczki (jeżeli jednak Cię to kręci, to nie ma żadnych przeciwskazań, żeby zajrzeć w tematykę również od strony duchowej). Jest fajna appka, dzięki której można bardzo łatwo wejść w temat (sam z niej korzystam do tej pory, a praktykuję już dość długo ;)) - nazywa się Headspace. Dużo osób ma problem z zaczęciem, ponieważ nigdy nie siedzieli bezczynnie chociaż przez 10min. dziennie. Brzmi banalnie, ale efekty są nieocenione, szczególnie jeżeli sam piszesz, że nie rozumiesz swoich emocji i skąd się biorą. Do tego polecam poszukać literatury dot. podświadomości i tego jak wpływa na emocje, które się pojawiają. To jest bardzo szeroki temat, ciężko mi podrzucić Ci coś na początek, napewno znajdziesz dużo fajnych materiałów ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 184 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2015 w Offtop przez figorin Bywalec (2,040 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 238 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2017 w JavaScript przez nyczuuu Początkujący (310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...