• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prefixy a Flex Box

Object Storage Arubacloud
0 głosów
348 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2015 w HTML i CSS przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
edycja 24 maja 2015 przez tarnasm
Hej,

Powiedzcie proszę, czy przy konstruowaniu witryny responsywnej z użyciem box/flex-box powinienem zwrócić uwagę tylko na zastosowanie odpowiednich prefixów dla typów przeglądarek czy są tez inne aspekty których nie można pominąc. Dlaczego pytam. Otóż trafiłem na typowy scenariusz typu strona się rozjeżdża. Jedankże pisząc ją na PC w szkole wszystko było ok i to na różnych wersjach przeglądarek. Natomiast odpaliłem CODEPEN(bo tego edytora uzyłem) w domu i jest totalna rozsypka a dokładniej DIV-y się nie układają pod sobą a ściaśniają i nachodzą na siebie.

EDIT: Dodam, że strona rozsypuje się przy zmianach szerokości przeglądarki. Tak jakby MediaQ nie działały.

Pozdrawiam

tarnasm

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 maja 2015 przez Comandeer Guru (601,490 p.)
+1 głos
odpowiedź 24 maja 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Ustaw zwijanie menu dla rozdzielczosci <768px bo tekst nachodzi na siebie

Przy >520px formularz wygląda źle, prosty <br> powinien naprawić

Poza tym u mnie wszystko wygląda w porządku
komentarz 24 maja 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
Formularz to inna bajka bo dopiero go wstawiłem więc będzie całkiem inaczej wyglądał. Kwestia jest tego typu, że przy Pixelach < 1050 "On-Line Shop" powinno byc na górze a "menu" na dole czyli oba divy w pozycji 'center'. Jest inaczej.

PS. Dlaczego akurat 768? nie powino się zaookrąglać do 800px i pod tą rozdzielczośc budowac DIV'y?
komentarz 24 maja 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Tak mniej więcej się prezentują szerokości urządzeń, ja prawie zawsze operuje na 768

http://blog.eduweb.pl//wp-content/uploads/2012/08/12.jpg
komentarz 25 maja 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
Jeżeli dobrze widzę po tej tabeli to dla rozdzielczości od 1024  do 1280 powinny byc osobne MQueries i dla 1280 wzwyż osobne?
komentarz 25 maja 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Nie, to wszystko zależy od sytuacji i tego na jakich rozdzielczościach strona zaczyna się "rozwalać". Nie musisz wcale ustawiać tego dokładnie na 768, jeżeli menu jest długie ustawia się na większych wartościach i analogicznie jeżeli jest mniejsze.
0 głosów
odpowiedź 24 maja 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Ciężko powiedzieć, wrzuć kod.
0 głosów
odpowiedź 24 maja 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
Też myślałem, że to wina CPEN, ale potem wrzuciłem kod do Brackets'a i zrobiłem test na 3 przeglądarkach O/Chrome/Saf.

Oto KOD źródłowy;

http://codepen.io/tarnasm/pen/JdRdem?editors=010
komentarz 24 maja 2015 przez Comandeer Guru (601,490 p.)
No to wrzuć pan kod ;)
komentarz 24 maja 2015 przez Comandeer Guru (601,490 p.)
Hmm… nie widzę nic podejrzanego. U mnie działa

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 497 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2019 w HTML i CSS przez Radek Koniarski Użytkownik (870 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 369 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2018 w HTML i CSS przez nevve Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 196 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2018 w HTML i CSS przez dudijr Początkujący (280 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...