• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie potrafię zrobić pętli.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
169 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2017 w C i C++ przez adminek Nowicjusz (180 p.)

Witam. Od trzech dni oglądam na yt filmy "kurs C++". Stworzyłem program konsolowy i po każdym odcinku jest to kalkulator. Moje pytanie dotyczy części trzeciej - pętle. Mój problem polega na tym że nie wiem jak zrobić, że po wpisaniu "menu", konsola się wyczyści i będzie można od nowa wpisać co chcę zrobić dodawać czy odejmować. Próbowałem pokombinować z pętlą, lecz bez skutku. Kod kalkulatora jak na razie wygląda tak:

#include <iostream>

using namespace std;

int l1, l2, x, y;
string cr;
int main()
{
    cout << "Witaj W kalkulatorze konsolowym. Wpisz dodawanie lub odejmowanie:";
    cin >> cr;

    if(cr=="dodawanie")
    {
        cout << "Wybrales dodawanie. Podaj liczbe numer jeden: ";
        cin >> l1;
        cout << "Podaj druga liczbe: ";
        cin >> l2;
        x = l1 + l2;
        cout << "wynik dodawania wynosi: " << x;
    }
    else if(cr=="odejmowanie")
    {
        cout << "wybrales odejmowanie. Teraz podaj liczbe numer jeden: ";
        cin >> l1;
        cout << "Podaj liczbe numer dwa: ";
        cin >> l2;
        y = l1 - l2;
        cout << "Wynik odejmowania wynosi: " << y;
    }


    return 0;
}

 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 lutego 2017 przez Bazi Użytkownik (680 p.)
Dodajesz bibliotekę sdio.h i cstdlib po czym nad pierwszym coutem dodajesz pętle for(;;) i to cale bierzesz w klamry do momentu przed return 0; Potem na samym koncu kodu ale w pętli for;; dajesz getchar();getchar(); (2 razy aby zadzialalo na pewno) po czym pod tym wpisujesz system("cls"); Jak nie zrozumiesz to napisz to wyśle Ci kod.
–1 głos
odpowiedź 28 lutego 2017 przez Mikusbombro Użytkownik (990 p.)
Zamknij kod pomiędzy pętlami for (;;), lub while (true). To są pętle nieskończone. Teraz powinno działać
komentarz 28 lutego 2017 przez Mikusbombro Użytkownik (990 p.)
Dodam jeszcze, że jak chcesz wyczyścić ekran to napisz system("cls") i dodaj bibliotekę <windows.h>
komentarz 28 lutego 2017 przez niezalogowany
Pętle nieskończone to zła praktyka, lepiej to zamknąć w jakimś ładnym warunku
–1 głos
odpowiedź 28 lutego 2017 przez Marchewka900 Bywalec (2,970 p.)

A więc tak. Musisz dodać bibliotekę - "#include <windows.h>". Czyli początek wygląda tak:

#include <iostream>
#include <windows.h>
 
using namespace std;

W tej bibliotece znajduje się bardzo użyteczna "komenda" - "system("");". W nawiasy można wpisać dowolne polecenie możliwe do wykonania w konsoli windows, czyli jednocześnie polecenie "cls" czyszczące ekran. Wygląda to tak:

system("cls") //Czyści ekran konsoli

Czyści ona ekran konsoli. Zatem na początku kodu, przed wyborem działania dodajesz to polecenie, a następnie cały kod zamykasz w pętli, np. do... while. Możesz zrobić też pętle for wykonującą się w nieskończoność, albo dodać opcję wyjścia z programu. Pamiętaj, aby na końcu (po pokazaniu wyniku w if'ach) dodać polecenie "Sleep(czas w ms)", by użytkownik zdążył odczytać wynik. Czas podaje się w nawiasie w milisekundach, których jest w sekundzie 1000 :> Wygląda to tak:

Sleep(1000) //Odczekaj sekundę

 To chyba wszystko. W razie wątpliwości pisz.

P.S. Dlaczego nie dodasz mnożenia i dzielenia? Poza tym, polecam wybór liczb dać przed wyborem działania, zaoszczędzisz sobie pisania.


 

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 287 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,338 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2021 w C i C++ przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...