• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[CSS] responsywny układ galerii

Object Storage Arubacloud
0 głosów
509 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2017 w HTML i CSS przez Kazuhiro Użytkownik (910 p.)

Witajcie. Mam pytanie odnoście tworzenia takiego układu galerii. Interesuje mnie mniej więcej coś takiego (wiem, że grafika nie jest idealnie równa, ale mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi)

Ważne jest to, żeby układ był w pełni responsywny. Próbowałem to ugryźć na wiele sposobów - za pomocą flex-boxów, kolumn i nawet jako taki układ mi wychodził, ale sam efekt w ogóle mi się nie podobał. Albo leżała responsywność, albo szpara między dużym zdjęciem i małymi z boku była za duża. Chciałbym to zrobić w samym css, bez udziału Bootstrapa.

komentarz 28 lutego 2017 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
jak na moje najprostszy układ gridów dostosowanych do wymagań, ot co :P

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 lutego 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Całość w display: flex ( container ). Następnie duży blok w osobny div a te dwa małe po prawej w osobny. W tym po prawej dajesz flex-flow: column nowrap. Dolny wiersz w nastepny blok i dajesz flex-flow: row wrap. Nastepnie zabawa z mediami :)

Oczywiście w dużym uproszczeniu.
komentarz 28 lutego 2017 przez Kazuhiro Użytkownik (910 p.)
Robiłem tak, ale efekt mi się nie podobał, np. szpary pomiędzy dużym zdjęciem i małymi była za duża, jeśli ustawiłem align-items na flex-end. Jeżeli ustawiłem to inaczej, to  górna część nie była odpowiednio wyrównana z dolnymi wierszami. Jutro jeszcze raz spróbuję to zrobić.
komentarz 28 lutego 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Na spokojnie sobie to rozrysuj. Jeśli Ci wyjdzie to wierz mi, ale efekt nauczania będzie piorunujący.
komentarz 28 lutego 2017 przez Kazuhiro Użytkownik (910 p.)
a na jakich jednostkach operować? vh, procenty, piksele?
komentarz 1 marca 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Procenty + piksele, z przewagą procentów
komentarz 1 marca 2017 przez Kazuhiro Użytkownik (910 p.)
Chodzi o to, że jeśli kontener zawierający duże zdjęcie i te małe po prawej jest wyrażony w procentach, podobnie jak dwa kontenery w nim to nie zadziała flex-wrap, tylko cały kontener będzie się proporcjonalnie zmniejszał, aż zadziała media dla niższych rozdzielczości. I tutaj pojawia się podobny. Jak zrobić, żeby odstępy od innych zdjęć były mniej więcej równe, a całość była responsywna.
komentarz 1 marca 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
użyj margin / max-width. Lub po prostu dla danej szerokości uzyj flex-direction: column :)

Możesz też pobawić się z orderem jesli chcesz uzyskać inny efekt na mobilce.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 242 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2016 w HTML i CSS przez milena91 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 954 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2017 w JavaScript przez Łukasz Wasilewski Mądrala (5,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 128 wizyt
pytanie zadane 10 października 2019 w HTML i CSS przez livinsky Nowicjusz (230 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...