• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rysunek, pętla

Object Storage Arubacloud
0 głosów
650 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2017 w C i C++ przez XYZ1234 Użytkownik (620 p.)

Cześć mam do zrobienia pracę w c++, ale nie mam pomysłu jak ją zrobić, może ktoś z was mógłby mnie naprowadzić na rozwiązanie. Jeśli chodzi o programowanie jestem raczej laikiem. 

Praca ma przedstawiać rysunek 

 *
***
*****
*******
*********
***********
**
**
**

niezbyt ładny rysunek, ale ma przedstawiać coś na kształt choinki. Co wiersz liczba gwiazdek ma się zwiększać o 2. Gdy osiągnie te 11 gwiazdek ma utworzyć 3 linie po 2 gwiazdki. Musi być to pętla i w tym problem ze jestem takim amatorem, że nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Nie oczekuje gotowego rozwiązania tylko porad i upewnianie mnie w przekonaniu, że się do tego nie nadaje ;)  

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 20 lutego 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

Co wiersz liczba gwiazdek ma się zwiększać o 2. Gdy osiągnie te 11 gwiazdek ma utworzyć 3 linie po 2 gwiazdki.

Tu właściwie masz instrukcje krok po kroku. Wykorzystaj pętle for i instrukcje if.

komentarz 20 lutego 2017 przez XYZ1234 Użytkownik (620 p.)
taaa, dzieki za pomoc. A teraz sory idę wkuwać menu McDonald'a, a najpierw schowam swoje marzenie zostania programista do tej samej szafki, gdzie lezy marzenie o zostaniu super bohaterem
komentarz 20 lutego 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

taaa, dzieki za pomoc. A teraz sory idę wkuwać menu McDonald'a, a najpierw schowam swoje marzenie zostania programista do tej samej szafki, gdzie lezy marzenie o zostaniu super bohaterem

Bez przesady. Nikt nie urodził się programistą. Tego się trzeba po prostu nauczyć.

komentarz 20 lutego 2017 przez XYZ1234 Użytkownik (620 p.)
Jak można się nauczyć programować skoro programowanie to podobnie jak  matematyka  czyli logiczne myślenie, więc jedyna nauka to praktyka. Chyba ze się mylę to proszę mnie poprawić.
komentarz 20 lutego 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

Jak można się nauczyć programować

Odpowiadasz sobie sam kawałek dalej:

jedyna nauka to praktyka

Nie jest to do końca zgodne z prawdą, ale wystarczająco blisko. Bez podstaw teoretycznych na nic zda się praktyka (bo nie będziesz wiedział, co praktykować), ale to głównie praktyka pozwala się rozwijać.

Także bierz się za naukę i nie marudź. ;)

komentarz 20 lutego 2017 przez niezalogowany
Draghan ma racje - nie marudź ucz się ;) Wierz mu, bo jest zdecydowanie bardziej doświadczony w programowaniu niż ja czy Ty! Ja nie raz miałem takie momenty, że nie mogę na coś wpaść, a wydaje się to proste. I nadal mam! Musisz posiedzieć kilka miesięcy dłużej w programowaniu, a wtedy zobaczysz, że pewne rzeczy okażą się Tobie bardzo trywialne ;) Miej trochę więcej cierpliwości. Nie wszystko da się zrobić od tak :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 151 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2019 w Algorytmy przez maonthe Początkujący (270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,809 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2019 w Grafika i multimedia przez betman Bywalec (2,630 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 235 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...