• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

gdzie szukać folderu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
245 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez crova Użytkownik (940 p.)
Witam

miałem na pulpicie (win10) katalog z kilkoma dosyć ważnymi projektami, nad którymi pracowałem i ów nagle zniknął. Recuva zapytana o różne pliki z niego, twierdzi że nic takiego nie było usuwane. Nie mniej jednak po wrzuceniu w systemową wyszukiwarkę, odpowiedz brzmi również "nic nie wiemy". Ma ktoś pomysł, co mogło się stać?

 

PS. Tak wiem "na pulpicie to sobie można trzymać śmieszne koty a nie ważne rzeczy"...

 

Pozdro,

Crova

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 lutego 2017 przez niezalogowany

Może przypadkiem go gdzieś przeniosłeś? Użyj wyszukiwania w systemie. 

Ewentualnie włączyłeś ukrywanie plików na pulpicie lub przypisałeś jakieś atrybuty temu folderowi, przez co jest on niewidoczny. Spróbuj wylistować poleceniem dir wszystkie katalogi na pulpicie.

dir /A:D %userprofile%\Desktop

 

0 głosów
odpowiedź 14 lutego 2017 przez Pac Plus Mądrala (5,560 p.)
Jeśli nie był usunięty to pewnie został przeniesiony.
- Wyszukaj nazwe folderu w programie "File Explorer".

- Pod windą możesz szukać folderów rekursywnie w terminalu wpisując komęnde `dir MÓJ_FOLDER /s`.
0 głosów
odpowiedź 14 lutego 2017 przez seba Dyskutant (8,900 p.)
Moim zdaniem został ukryty, żeby ukryć folder trzeba klinkac na niego PPM i ukryty we właściwościach. Odkrycie go nie stanowi problemu. Wchodzisz w Ten komputer potem widok folderów właściwości i pokaż ukryte foldery.
0 głosów
odpowiedź 14 lutego 2017 przez crova Użytkownik (940 p.)
Dzięki, ale nie udało się :)

Tak jak pisałem w 1szym poście - używałem standardowego szukania i nic. Próbowałem wejść wpisując stary adres i też się nie udało (czyli nie jest ukryty - w ogóle to raczej ciężko przypadkowo ukryć folder). Szukanie z poziomu wiersza poleceń też nie pomogło.

Jakieś dalsze sugestie? Jak mi się nie uda szybko tego jakoś ogarnąć, to już zadowolę się, nie taką znowu starą wersją z backupa.

Podobne pytania

+4 głosów
2 odpowiedzi 196 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 233 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez informatyk2510 Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 327 wizyt

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...