• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapytanie do bazy.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
142 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2015 w PHP przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
edycja 6 kwietnia 2015 przez HaKIM

Hej. Poprawi mi ktoś kod:

    $search = $connection->Query("SELECT * FROM `uzytkownicy`");
    $add = $connection->Query("UPDATE `uzytkownicy` SET `punkty`=[+5]");

Poprawka z wiadomych przyczyn, nie działa.

Skrypt ma dodawać +5 do kolumny "punkty". :)

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez marqos12 Obywatel (1,840 p.)
wybrane 6 kwietnia 2015 przez HaKIM
 
Najlepsza
UPDATE uzytkownicy SET punkty=punkty+5;

Powinno działać.

PS. Osobiście dodał bym jeszcze warunek WHERE id=coś, jeśli tego nie dasz punkty zostaną dodane wszystkim recordom w tabeli.

 

komentarz 6 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Co do id to wiem ale jest problem, jak mam to zautomatyzować aby samo mi wyszkiwało id tego gościa co kliknął? I dzięki za wytłumaczenie.
komentarz 6 kwietnia 2015 przez marqos12 Obywatel (1,840 p.)
Jeśli to jest jakiś serwis w którym są użytkownicy, to muszą mieć swoje ID, login, mail przy rejestracji albo coś. Przy zalogowaniu się jego do serwisu, w sesji powinienny zostać jego dane. Wystarczy Ci login (który powinien być unikatowy). Login zazwyczaj wyświetla się gdzieś w rogu ekranu tak jak na przykałd na tej stronie, a to oznacza, ze gdzieś nawet tutaj on jest w tej zmiennej i wystarczy tylko dodać klauzule WHERE login=$login;
komentarz 6 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Stary! Jesteś genialny!

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 237 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2021 w PHP przez Darek_ppp Początkujący (400 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 307 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2021 w PHP przez domkub12 Początkujący (480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 132 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2020 w PHP przez Peter Ja Początkujący (290 p.)

92,619 zapytań

141,467 odpowiedzi

319,785 komentarzy

62,001 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...