• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak nie zapominać zdobytej wiedzy? Jakie są ważne sposoby?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
302 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2017 w Offtop przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)

Cześć!

Kilka lat temu rozpocząłem naukę C++ i szczerze powiedziawszy wydaje mi się, że byłem na dosyć dostatecznym poziomie. Później przerzuciłem się na PHP, a od roku ciągle programuję w Pythonie i wiem, że to jest mój ,,konik". 

W tym momencie zdałem sobie jednakże sprawę, że to czego nauczyłem się z C++ nie pamiętam kompletnie i wydaje mi się, że nie byłbym w stanie napisać prostego programu z instrukcjami warunkowymi...

Związku z tym dopadły mnie obawy, że to co szkole od dobrego roku też szybko zapomnę i nic z tego nie zostanie. 

Jak to jest w waszym przypadku? Czy umiejętności już nabyte z czasem tracicie, czy jesteście w stanie powrócić pamięcią kilka lat wstecz i wykorzystać to co się wtedy nauczyliście? 

Są to na prawdę silne obawy, bo zauważyłem, że nawet krótka przerwa w robieniu czegokolwiek na czym mi zależy niesie za sobą drastyczne ubytki pamięci. 

Ze mną jest coś nie tak, czy tak po prostu jest? 

3 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 11 lutego 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
wybrane 11 lutego 2017 przez ForeverFriendzone
 
Najlepsza
Programowanie polega na tym, byś umiał rozwiązywać określone problemy. Nieważne jak, ważne byś umiał. Podczas nauki rozwijasz mózg, nawet jak potem zrobisz sobie przerwę, to jest już on w jakimś stopniu wyewoluowany. Gdy nie używasz np. języka obcego, to ten po 5-10 latach Ci uleci. Nie zmienia to faktu, że szybciej się go nauczysz ponownie. W ogóle bym się tym nie przejmował. Rób swoje, twórz projekty. Dzięki temu w każdej chwili udowodnisz pracodawcy, że zaznajomiłeś się z danym zagadnieniem/technologią.
+1 głos
odpowiedź 11 lutego 2017 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
W moim przypadku sprawę załatwiają zeszyty z notatkami, wiadomo że z głowy rzeczy bardzo łatwo parują :)
0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
projekty, projekty i jeszcze raz projekty. Masz na wyciagniecie reki rzeczy, ktore robiles z komentarzem.

 

BTW Czasami jestem juz tak wymeczony, ze nie pamietam co chce zrobic :) Wiec instrukcje warunkowe nie sa tu jakims szczegolnym przypadkiem :)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 316 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
pytanie zadane 16 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 335 wizyt
pytanie zadane 3 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez elaniq Początkujący (360 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...