• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z połączeniem z internetem. DHCP lub problem z kartą sieciową.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
231 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2017 w Sieci komputerowe, internet przez ukasz112 Początkujący (390 p.)
edycja 10 lutego 2017 przez ukasz112

Siema.

Mam dziwny problem z kompem mojej dziewczyny. Mianowicie komputer nie łączy się z internetem. Wypróbowałem wszystkie możliwe pomysły na jakie wpadłem.

  1. W domu są dwa kompy. Na moim nie ma problemu z połączeniem. Na drugim kompie jest TIME OUT.
  2. Komputery pingują siebie nawzajem, pingują router i z obu komputerów mogę spingować internet po domenie (czyli na obu kompach ping google.pl / wp.pl itd zwraca odpowiedzi)
  3. Ustawione jest dynamiczne przydzielanie adresów
  4. Komputer dziewczyny NIE JEST w stanie połączyć się z ip routera (w sensie nie może wejść do konfiguracji) przez przeglądarkę (choć pingują się)
  5. Komputer dziewczyny NIE ŁACZY SIĘ się z serwerem na localhost na drugim kompie (choć znowu się pingują)
  6. Oba kompy widoczne są na routerze i mają przypisane poprawne IP 
  7. Nigdy nie bawiłem się w filtry IP w konfiguracji routera (nie ruszałem tego nigdy, więc to nie jest powodem)
  8.  Badanie narzędziem TRACERT (choć chwilę trwało) na obu kompach pokazało trasę wysłanego pakietu
  9. Próbowałem stworzyć HotSpota z inną siecią (z telefonu zrobiłem router). Komputer dziewczyny nawiązał połączenie, lecz miał ograniczony dostęp. 
  10. Przeinstalowałem sterowniki kart sieciowych - bez skutku
  11. Próbowałem statycznie zaadresować kompa i DNS - bez skutku.
  12.  Komputer widzi inne urządzenia w obrębie grupy roboczej
  13. Próbowałem wpisywać w przeglądarkę http://212.77.98.9 (wp) i http://172.217.20.195 (google). Na moim kompie otwiera się strona normalnie, na drugim kompie nic.

Sprzęt:

1. Intel(R) Dual Band Wireless-AC3160

2. Realtek PCIe GBE Family Controller (to chyba mniej istotne)

3. Windows 8.1 x64

4. Intel Core - i3-4030U CPU

5. Router: Huawuei  E5372s-32

6. Przeglądarka Chrome 56.0.2924.87 (64-bit), ale na Internet Explorerze występuje również problem

 

EDIT: Problem zażegnany. Przywracanie systemu (pomimo, że wywaliło błąd, że nie przywróciło systemu!) załatwiła sprawę! 

Bardzo dziękuję za każdą próbę pomocy! :)

1
komentarz 10 lutego 2017 przez .kassad Gaduła (3,420 p.)
A jak wpiszesz w przeglądarce ip zmiast adresu, to otwiera się strona, czy też nie?
komentarz 10 lutego 2017 przez ukasz112 Początkujący (390 p.)
Time_out

Próbowałem http://212.77.98.9 (wp) i http://172.217.20.195 (google). Na moim kompie otwiera się strona normalnie, na drugim kompie nic.
1
komentarz 10 lutego 2017 przez .kassad Gaduła (3,420 p.)
A w ustawieniach systemu (albo może przeglądarki) nie ma przypadkiem ustawionego serwera proxy żadnego?
komentarz 10 lutego 2017 przez ukasz112 Początkujący (390 p.)
edycja 10 lutego 2017 przez ukasz112
Problem wystąpił również na Internet Explorerze. W kompie nie było nic zmieniane (wynika z relacji dziewczyny).

Zaraz poszukam proxy gdzieś w systemie

Edit: Nie mam ustawionego serwera Proxy dla Lanu. Próbowałem z zaznaczoną opcją 'automatycznego wyszukiwania ustawień' jak i odznaczoną tą opcją

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 222 wizyt
pytanie zadane 22 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 193 wizyt
pytanie zadane 29 września 2018 w Sieci komputerowe, internet przez luna22 Obywatel (1,420 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,221 wizyt
pytanie zadane 15 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez Tedy Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...