• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tag <main> użyteczność.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
309 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2017 w HTML i CSS przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)

Po wrzuceniu w googla "html 5 layout" dostajemy takie wyniki: WYNIKI

Przeglądającte obrazki nigdzie nie znalazłem tagu main. Faktycznie jest on nieużywany? Wg. mdn powinien on mieć w sobie wszystkie <section> <article> i <aside>. Wobec tego wszystkie te szablony są błędne, czy na czym to polega?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 lutego 2017 przez janusz-soft.pl Nowicjusz (160 p.)
Znacznik <main> jest jakby 'środkiem' twojego dokumentu. Nie może być on wewnątrz tagów takich jak <nav>, <article>, itp. Otaczasz nim cały 'content' strony, jeśli oczywiście chcesz koniecznie używać tagów HTML5.

http://www.w3schools.com/tags/tag_main.asp
komentarz 4 lutego 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Czyli wobec tego gdzie powinno się go umieszczać? Zaraz w body i całą resztę tagów wsadzać do niego ?
komentarz 4 lutego 2017 przez Comandeer Guru (602,340 p.)

Nie może być on wewnątrz tagów takich jak <nav>, <article>, itp.

Zależy, jakiego standardu HTML używamy… ;) 

 jeśli oczywiście chcesz koniecznie używać tagów HTML5

To brzmi jakbyś nie polecał używania HTML5. 

1
komentarz 4 lutego 2017 przez Comandeer Guru (602,340 p.)

Zaraz w body i całą resztę tagów wsadzać do niego ?

W main umieszczasz treść danej podstrony, czyli wszystko to, co nie jest nagłówkiem, nawigacją, sidebarem i stopką. 

komentarz 5 lutego 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Gdy przeglądałem MDN wyczytałem, że <aside> często jest umieszczany właśnie wewnątrz maina. Choć i mnie wydaje się to średnio logiczne i jedyne co przychodzi mi do głowy to fakt, że sidebar może bezpośrednio dotyczyć tego co jest w mainie, np zawierać linki do kolejnych nagłówków w mainie. Wobec tego czego powinienem się trzymać?
komentarz 5 lutego 2017 przez Comandeer Guru (602,340 p.)
To zaležy, czy to treść poboczna całej strony, czy tego, co jest w main. Ale to są już tak subtelne różnice, że można przyjąć, że umieszcza się sidebar poza main.
komentarz 5 lutego 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
OK, dzięki :)
0 głosów
odpowiedź 4 lutego 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
edycja 4 lutego 2017 przez xmentor
Zdjęcia(znaczna większość) są przestarzałe, wystarczy wejść w jedno i spojrzeć na date wpisu.
0 głosów
odpowiedź 4 lutego 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Zauważ że każdy po tagu body dają div z  classą container zamiast tego  możesz użyć tagu main.
0 głosów
odpowiedź 4 lutego 2017 przez xAl1aNse Początkujący (290 p.)
Kiedyś sie raczej tagu <main> używało teraz mało kto to robi chciałem wytłumaczyć co oznacza ale kolega wyżej mnie wyprzedził :P
3
komentarz 4 lutego 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Kiedyś to nawet ten znacznik nie istniał.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 611 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2018 w HTML i CSS przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 127 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2018 w HTML i CSS przez niezalogowany
+1 głos
1 odpowiedź 122 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia w HTML i CSS przez Piotrek2713 Mądrala (5,500 p.)

92,632 zapytań

141,502 odpowiedzi

319,882 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...