• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zabawny problem z włączeniem systemu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
158 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Bolder Początkujący (370 p.)
Zacznę od opisu sytuacji. Używałem sobie spokojnie windowsa 10, postanowiłem zmniejszyć trochę jasność ekranu, a ponieważ klawisze funkcyjne mojego laptopa z jakiegoś powodu nie chcą działać na tym systemie, zrobiłem to w menu, które pojawia się po naciśnięciu w przycisk w prawym dolnym rogu ekranu na pasku zadań. Jasność miałem ustawioną na 75%, chciałem ustawić na 25%, więc musiałem kliknąć ikonkę, która zmienia jasność o 25% w górę, kilknąłem raz - 100%, jeszcze raz 0%, ekran zgasł, spoko, wystarczy kliknąć jeszcze raz i będzie 25%. W tym momencie kopnąłem w stół i myszka mi się poślizgnęła. Ekran zgaszony, nic nie mogę zrobić, żeby cokolwiek na nim zobaczyć, bo po omacku nie mogę trafić.

Reset kompa, odpala się grub i pyta czy chcę odpalić minta (z którego to piszę), czy windowsa. Wybieram windowsa. Kręci się kółeczko, po czym ekran gaśnie. Komputer cały czas jest włączony. Pojawia się nawet dźwięk towarzyszący wejściu w ekran logowania. Problem w tym, że ekran nadal jest czarny. Reset kompa - wchodzę na linuksa. Tutaj od razu odpaliło się na 25% jasności, dodatkowo klawisze funkcyjne działają, więc mogę z nich normalnie korzystać. Problem z tym, że potrzebuję dostać się na windowsa.

Co mogę zrobić, aby ten cholerny ekran nie był czarny kiedy próbuję się zalogować na winde?

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2017 przez Jakub Wolak Obywatel (1,300 p.)
wybrane 28 stycznia 2017 przez Bolder
 
Najlepsza
Skoro wyłączyłeś podświetlenie to może spróbuj latarką poświecić po monitorze, aby znaleźć opcję którą zmieniłeś i przywrócić ją do poprzedniego stanu. Jeśli tylko podświetlenie jest wyłączone powinno zadziałać.
komentarz 28 stycznia 2017 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)
Tak w zasadzie, dlaczego to działa ? :)
komentarz 28 stycznia 2017 przez Jakub Wolak Obywatel (1,300 p.)
Zmieniając podświetlenie ekranu sterowałeś świetlówkami (bądź diodami) znajdującymi się po drugiej stronie wyświetlacza. Bardzo podobnie działa to gdy świecisz latarką na monitor tylko uzyskany efekt będzie słabszy. Jeśli ci pomogłem mogę liczyć na "Najlepszą odpowiedź"?
komentarz 28 stycznia 2017 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)
To nie ja zadałem pytanie , nie wiem czy autorowi to pomogło, chciałem wiedzieć czemu tak się dzieje :)
komentarz 28 stycznia 2017 przez Bolder Początkujący (370 p.)
Faktycznie działa, choć poradziłem sobie inaczej. Przypomniało mi się, że po odłączeniu od zasilania komputer będzie miał inne ustawienia. Odłączyłem i faktycznie, ekran się zaświecił. Najechałem wówczas na ikonkę zmieniającą jasność, podłączyłem komputer, ekran zgasł, kliknąłem tylko i program rozwiązany. :)
0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2017 przez niezalogowany
Może wyłączyłeś ekran kombinacją Fn + Fxx?
komentarz 28 stycznia 2017 przez Bolder Początkujący (370 p.)
Tak jak pisałem jest to niemożliwe. Żadna kombinacja klawisza Fn + coś nie działa. Nie mam takiego do gaszenia ekranu, ale mam te do kontroli jasności. I te kombinacje też nie działają, na windowsie, tutaj na mincie wszystko jest spoko.
komentarz 28 stycznia 2017 przez niezalogowany
Najprościej będzie chyba podłączyć monitor/TV do laptopa i zmienić ustawienia jasności.

Albo tak, jak napisał kolega, można spróbować z latarką.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,183 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 247 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 4,685 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...