• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co myślicie o monitorze 4K 40" ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
170 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Cześć, zastanawiam się od jakiegoś czasu nad zmianą monitorów.

Mam teraz 24" FHD i 29" Ultra Wide. Oba mają w pionie 1080 pikseli i to jest główny powód zmiany.
Lubię pracować w Visual Studio z czcionką 20 punktową co skutkuje dwudziestoma liniami kodu na ekranie.

Znalazłem miesiąc temu http://allegro.pl/iiyama-x4071uhsu-b1-gwarancja-zero-pixeli-sklep-i6662474476.html
Myślicie, że praca z kodem na 40" jest wygodna?
Na połowie może być VS a obok przeglądarka, tylko, że taka duża pionowa ściana może bardzo męczyć wzrok.

Na Youtube jest masa recenzji, ale nikt nie pokazuje na takim monitorze środowiska pracy programisty.
Może najlepszym wyjściem jest monitor 2560X1440, jak sądzicie?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Według mnie lepiej, abyś wziął sobie monitor 2560 x 1440 px. Kupowanie monitora 40" i praca na nim to tak, jakbyś usiadł 70 cm od telewizora i oglądał. Musiałbyś machać cala głową. Myślę, że optymalna wielkość monitora to 25" - 32". 40" to już jest lekka przesada.
komentarz 25 stycznia 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Dzięki, właśnie takie miałem wrażenie. Wygląda na to, że 40'' nie jest bardziej ergonomiczne od dwóch monitorów.

W takim razie nie ma sensu myśleć o 4K. Czyli wizje SF z monitorami na całą ścianę niestety nie sprawdzają się w praktyce :)
komentarz 25 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Myślę, że kiedyś w korpo nie będzie ani 1 monitora, tylko same okulary VR, ale kto wie :D
+1 głos
odpowiedź 25 stycznia 2017 przez Pac Plus Mądrala (5,560 p.)
Środowisko programistyczne wygląda tak :p:

http://forum.pasja-informatyki.pl/?qa=blob&qa_blobid=12700589931180821645

Mi się najlepiej programuje gdzieś w knajpie na laptopie w terminalu. Do grafiki używam podobnych ekranów jak ten o którym mówisz. Po co do kodu perfekcyjne spektrum kolorów i wysoka rodzielczość? Fakt, 2 ekrany się przydają jeśli wykonujesz dużo zadań jednocześnie, ale bez przesady. Jak masz za dużo kasy to zainwestuj w dobrą klawiature i może jakieś szkolenia ;).
komentarz 25 stycznia 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Masz bardzo estetyczne środowisko, lubię minimalizm, niestety VS ma masę paneli które zagracają ekran.

Można przejść do trybu Full Screen ale to daje pięć liniii kodu więcej.

Myślałem przez jakiś czas nad klawiaturą mechaniczną, ale nie widze sensu wydawania trzech stów na coś co hałasuje (wiem można dokupić oringi) i jest dość wysokie więc przydałaby się jeszcze podkładka pod nadgarstki.
komentarz 25 stycznia 2017 przez Pac Plus Mądrala (5,560 p.)

To jest Emacs, edytor/IDE od GNU. Jest dosyć obszerny ale przy edytorach tekstu działa zasada "learn once, then forget", tak samo jak z pisaniem na klawiaturze, i bardzo poprawia standard pracy z kodem i tekstem ;).

Link: www.gnu.org/software/emacs/

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 202 wizyt
pytanie zadane 6 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
–2 głosów
2 odpowiedzi 523 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 261 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez String Gaduła (4,520 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...