• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Optymalizacja kodu - kiedy przestać..... ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
291 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2017 w Inne języki przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
zmienione kategorie 21 stycznia 2017 przez hoktaur

Witam

Pytanie jest w sumie krótkie, ale według mnie bardzo trudne. Od jakiegoś czasu piszę sobie UI do wyświetlania pewnych danych z logowaniem opartym na HTML, CSS, Bootstrap, PHP, JS, JQ, Mysql  i po raz kolejny stoję przed dylematem czy:

- kolejny raz większość kodu przepisać i nie iść dalej (tylko brak widocznego rozwoju UI jest bardzo zniechęcający)

- czy iść dalej już dorabiać kolejne moduły a potem jeszcze więcej przerabiać

każda opcja jest w pewnym sensie ma dobre i złe strony, ale jak o tym pomyślę to aż mi się nie chce sad - w sumie to tkwie tak od jakiegoś czasu i robię wsio żeby nie iść dalej np. wolę odp. na forum smiley.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Samodzielnie trzeba wypracować sobie umiejętności (warsztat) aby nie popadać w przedwczesną optymalizację. Najlepiej szukać przynajmniej pary, aby można było na bieżąco realizować przegląd kodu. No i sam projekt powinien być dopasowany do naszych możliwości, aby czas realizacji nie szedł w lata.

M.

komentarz 21 stycznia 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)

No i sam projekt powinien być dopasowany do naszych możliwości

ok. rozumiem  ale co z umiejętnościami i wiedzą które nabywam w trakcie ?

aby czas realizacji nie szedł w lata.

Piszę dla siebie i wolnym czasie, więc raz mam czasu ile mam a z drugiej  strony często nie mam odpowiednich kwalifikacji na początku więc tak naprawdę realizacja zaczyna się dużo wcześniej nim napisze pierwsze <html> w projekcie...

komentarz 21 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
edycja 21 stycznia 2017 przez maciej.tokarz
Tylko od naszej determinacji zależy jak daleko zajdziemy. Każdy następny projekt robimy coraz bardziej zaawansowany i tak to się samo nakręca. Mam świadomość tego, że projekty napisane przeze mnie jeszcze trzy lata temu nazwał bym spaghetti kodem, ale te projekty funkcjonują produkcyjnie i o to też chodzi. Zatem nie przesadzając z samokrytyką trzeba po prostu pracować, robić, bo samo się nie zrobi i z każdym kolejnym projektem nabywać niezbędnego doświadczenia :-)

M.

P.S. takie mądrowanie mi wyszło...
0 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2017 przez bibibibin Początkujący (360 p.)
Ja się nie znam na programowaniu ale myślę, że dobrym momentem zaprzestania optymalizacji kodu będzie moment, w którym zaczyna się pojawiać problem z jego wykorzystaniem przez starsze platformy.

Takie moje laickie rozumowanie - nie bijcie ;P
komentarz 21 stycznia 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
Może i coś w tym rozumowaniu jest ale moje UI ma służyć dla mnie i z góry mogę założy że używam najnowszych przeglądarek więc sam rozumiesz

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 106 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2018 w Inne języki przez SzukającyPrzygód Bywalec (2,310 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 135 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...