• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kaby Lake i windows 7

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,519 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez TBacker87 Obywatel (1,140 p.)
Czy to prawda ,że nowe procesory Kaby Lake obsługują tylko i wyłącznie windows 8 i windows 10?

ponieważ chciałem zainstalować windows 7 bo na razie innej opcji nie mam. Czy muszę czekać, aż będę miał 8 lub 10 czy to tylko dlatego ,żeby kupować windows 10?
komentarz 27 lutego 2017 przez Gringo73 Nowicjusz (100 p.)
Witam,

Jestem świezo po instalacji Win 7 na Kaby Lake pentium G4560 + ASRock B250M pro4 i wszystko działa tylko przed instalacją trzeba włączyć w Bios:

1) Symulację PS2 na USB

2) Zmienić ustawienia SATA na gen 2

i wszystko śmiga . Proponuję sprawdzić przed zakupem płyty czy ma takie ustawienia w Bios ponieważ nie wszystkie to mają. Winda stoi na SSD . Działa rewelacyjnie. w porównaniu do Athlona X2 5200+ .

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 19 stycznia 2017 przez Mikołaj Kawczynski Dyskutant (9,160 p.)
wybrane 12 marca 2017 przez TBacker87
 
Najlepsza
1. Czy to prawda ,że nowe procesory Kaby Lake obsługują tylko i wyłącznie windows 8 i windows 10?

Nie.

2. ponieważ chciałem zainstalować windows 7 bo na razie innej opcji nie mam.

Windows 7 Kaby Like nie obsłuży.

3. Czy muszę czekać, aż będę miał 8 lub 10 czy to tylko dlatego ,żeby kupować windows 10?

Nie możesz sobie ściągnąć jakiś darmowy system który obsługuje Kaby Like a jest ich przynajmniej 20 a nie jak głosi M$ tylko 2 :)
komentarz 19 stycznia 2017 przez Mikołaj Kawczynski Dyskutant (9,160 p.)
Licencje masz taką samą jak w systemie z którego aktualizowałeś tylko na 10.
komentarz 20 stycznia 2017 przez Toxc Mądrala (7,440 p.)

Windows 7 Kaby Like nie obsłuży.

obsłuży laugh

Odnośnie pytania o wsparcie procesorów Intel Kaby Lake przez systemy starsze od Windows 10, uspokajam, że procesory działają normalnie, tylko niektóre dodatkowe funkcje multimedialne, szybsze przełączanie trybów Turbo (Speed Shift) oraz wsparcie aktualizacji od Microsoftu będzie niedostępne albo częściowo ograniczone. Ewentualne problemy może stwarzać również obsługa interfejsu xHCI, bowiem starsze systemy nie posiadają domyślnie wgranego odpowiedniego sterownika - używanie portów USB 3.0 wymaga jego ręcznej instalacji. Ot, mamy powtórkę z premiery Skylake i chipsetów serii 100.

 

komentarz 20 stycznia 2017 przez TBacker87 Obywatel (1,140 p.)
Kurde bele ja już nie wiem jesteś pewny ,że zadziała? Bo jak tak to ja mam taką płytkę i no

za win 7 ja płacić już nie muszę tylko był problem bo bałem się, że nie będzie działał

Ale jesteś pewien?
komentarz 20 stycznia 2017 przez TBacker87 Obywatel (1,140 p.)
Co to znaczy ISO?
komentarz 21 stycznia 2017 przez Toxc Mądrala (7,440 p.)

Co to znaczy ISO?

https://pl.wikipedia.org/wiki/ISO_%28obraz%29

Kurde bele ja już nie wiem jesteś pewny ,że zadziała?

tak zadziała

http://www.anandtech.com/show/10968/the-intel-core-i7-7700k-91w-review-the-new-stock-performance-champion/2

(Operating System Windows 7 64-bit SP1)

+ sterowniki do HD Graphics 620 dla windows 7

https://downloadcenter.intel.com/product/96551/Intel-HD-Graphics-620

 

 

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 3,845 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 298 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 230 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...