• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co sądzicie o tym laptopie?

0 głosów
172 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia w Sprzęt komputerowy przez użytkownika maksbu23 Początkujący (340 punkty)
Witam! Mam pytanie, a mianowicie czy ten laptop wystarczy do nauki programowania. Mam 16 lat więc nie potrzebuję jakiejś super maszyny. Obecnie uczę się C++ potem planuje PHP, a jak dobrze pójdzie to trochę tworzenia gier w Unity 3D.

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-swift-3-sf314-51-i3-6100u-4gb-128gb-ssd-14-w10-zloty.bhtml
komentarz 8 stycznia przez użytkownika TheFunny Obywatel (1,600 punkty)
Myślę, że starczyłby.
komentarz 8 stycznia przez użytkownika Marcin2000Xpl Gaduła (3,110 punkty)
Martwi mnie tylko jedna rzecz. Z oferty wynika, że laptop posiada jedynie 128GB dysku SSD. Jeżeli zamierzasz na mieć na nim dużo aplikacji, programów, danych lub tworzyć jakieś projekty, grać w gry to nie wiem czy starczy ci dysku.
komentarz 8 stycznia przez użytkownika maksbu23 Początkujący (340 punkty)
Też o tym myślałem i chyba kupie zewnętrzny dysk twardy. Sądzisz, że to dobry pomysł?
W sumie, w którymś mało spodziewanym momencie może Ci zabraknąć miejsca, wiec rozpatrzyłbym tą decyzję.
Jeżeli chodzi o zewnętrzny dysk licz się z tym, że może działać o wiele wolniej niż gdybyś miał wbudowany w laptop
Ale jako urządzenie tylko do przetrzymywania danych uważam żeby się sprawdziło.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 stycznia przez użytkownika Jakub Obywatel (1,120 punkty)
wybrane 8 stycznia przez użytkownika maksbu23

Najlepsza
Hej,

Zobaczyłem tego laptopa i powiem tak. Co do programowania w Cpp i PHP, jak najbardziej jest ok, ale musisz pamiętać o ekranie. 14 cali to trochę mało (jak ja pracuję na małym ekranie to się męczę), zresztą myślę, że wygodniej by ci było z większym ekranem. Po za ekranem zastanowił bym się nad dyskiem. 128 GB to trochę mało. Tym bardziej jak masz na nim jeszcze system. Ja w przyszłości chciałbyś na niego zgrać Unity lub jakaś gra to może ci szybko zabraknąć miejsca. Kolejną sprawą jest ilość ram'u. Nie ma go ram dużo bo tylko 4 GB, z możliwością rozszerzenia do 8 GB. Jeśli chciałbyś robić coś w Unity to jednak 8 GB potrzeba co najmniej. Podsumowując jeśli laptop ci się podoba do do Cpp i PHP jest ok, ale myślę, że do Unity jednak nie za bardzo. Jeśli szukasz jakiegoś dobrego laptopa to polecam ThinkPad ale nie wiem do ilu możesz wydać. Jak coś polecam rozejrzeć się za jakimś poleasingowym.
+3 głosów
odpowiedź 8 stycznia przez użytkownika spokojny Pasjonat (17,660 punkty)
Jest dobry na początek, energooszczędny proces Skylake, dysk SSD. Jedyne co potem możesz zrobić to dokupić i rozbudować pamięci RAM, bo takie PHPStorm czy inne rozbudowane IDE je pochłonie. Ten laptop raczej ma do 16GB możliwość rozbudowy RAM.
Można rozbudować RAM do 8 GB (patrz opis).
komentarz 8 stycznia przez użytkownika Jakub Obywatel (1,120 punkty)
No właśnie z ram'em może być problem bo tylko do 8 GB można rozszerzyć.
komentarz 8 stycznia przez użytkownika CzikaCarry Nałogowiec (32,840 punkty)
Gadacie tam, ja mam 4gb ramy, a mam odpalonego visuala, w nim projekt aplikacji łączącej się ze stroną w php, oraz phpstorm, w którym mam odpaloną tą właśnie stronę w php, jeszcze 6 kart dokumentacji w chrome oraz jakaś muzyka i nic nie tnie, no może dlugo się uruchamia, ale jak juz się uruchomi to się nie tnie, no ale pewnie między 4gb q 8gb różnica jest kosmiczna :)
0 głosów
odpowiedź 8 stycznia przez użytkownika Zero Gaduła (3,510 punkty)
Nie wiem dlaczego wybrałeś akurat ten model, może po prostu najbardziej odpowiada wyglądem.

Widziałeś coś takiego? http://allegro.pl/laptop-lenovo-ideapad-500s-14-i5-6200u-8gb-256gb-w-i6656744756.html
0 głosów
odpowiedź 8 stycznia przez użytkownika Alvancaran Bywalec (2,570 punkty)
W tych czasach 8gb to minimum a 4gb ramu to zdecydowanie za mało. Co do Unity to jeżeli chcesz zostać przy c++ to chyba lepszym wyborem bedzie ue4 ktory wykorzystuje głównie c++
0 głosów
odpowiedź 8 stycznia przez użytkownika mitelak Stary wyjadacz (13,130 punkty)
W tej cenie można dostać o wiele lepsze maszyny, chociażby taki Acer F5 lub inne z Core i5, 8GB ramu i pojemniejszym dyskiem na pokładzie.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 69 wizyt
pytanie zadane 5 dni temu w Sprzęt komputerowy przez użytkownika Nowy Nowicjusz (170 punkty)
+3 głosów
5 odpowiedzi 259 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez użytkownika michal Gaduła (4,780 punkty)
0 głosów
4 odpowiedzi 758 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2015 w Offtop przez użytkownika krecik1334 Maniak (58,480 punkty)
...