• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kompilator 32 bitowy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
261 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2017 w C i C++ przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
Programuję w CB który posiada kompilator 32 bitowy. 32 bitowe komputery to już chyba przeszłość, więc chciałbym zapytać was jak mogę zainstalować 64 bitowy kompilator do CodeBlocks albo jak inaczej zaradzić na to.

Poza tym przychodzę z jedną niejasnością do wyprostowania.
Przeglądam właśnie helion i zobaczyłem książkę "Programowanie w C. Sprytne podejście do trudnych zagadnień, których wolałbyś unikać". Przechodząc do przeszukiwania innych pozycji przypadkiem zobaczyłem, że jest opisany spis treści, rozwinąłem i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to "Nie używaj IDE". Czy ktoś może mi wyjaśnić co autor tej książki miał na myśli albo co jest zawarte w tym pod rozdziale jeżeli ktoś ma tę książkę.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2017 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)
https://nuwen.net/mingw.html

btw. jeśli posiadasz 64 bitowe liby to z flagą -m64 kompilator wygeneruje Ci 64 bitowy kod.
komentarz 3 stycznia 2017 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
Ok, dziękuję...
A co o "Nie używaj IDE"
1
komentarz 3 stycznia 2017 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)
Nie wiem co autor miał na myśli(bo nie czytałem książki), ale jak sam tytuł wskazuje jest to podejście, którego wolałbyś uniknąć. Nieużywanie IDE w większych projektach to raczej słaby pomysł, ale do jakichś małych programów, jak najbardziej można zrezygnować z używania IDE(sam tak robię).

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 161 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 110 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 227 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...