• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak połączyć umysł humanisty z branżą IT?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,926 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ubój Nowicjusz (120 p.)
edycja 29 grudnia 2016 przez Ubój
Cześć wszystkim! :)
Przeglądałem internet z nudów i natrafiłem na tą stronkę. Pomyślałem że może warto spróbować...

Nazywam się Piotrek i mam 19 lat. Zrobiłem sobie rok przerwy po liceum (z przysposobieniem policyjno-prawnym) aby zastanowić się nad tym gdzie pójść dalej i co ze sobą zrobić, no i zarobić trochę grosza.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć że nie robiłem niczego konkretnego w "dziale" informatycznym, ale każdy problem z kompem czy oprogramowaniem, siecią rozwiązuję sam i zazwyczaj udaje mi się to bez wcześniejszej konsultacji z siecią, chyba ze kompletnie nie wiem jak coś zrobić.
 
Swoją fascynację oczywiście zawdzięczam grom komputerowym - chyba każdy od tego zaczynał.
Uświadamiam sobie powoli że komputery to jedna z rzeczy o których mam większe pojęcie, bo w końcu spędzam nad nimi najwięcej wolnego czasu.
Problem w tym że studia informatyczne odpadają bo jestem straszną nogą z matematyki. Chciałbym się czegoś nauczyć w tym kierunku tylko nie mogę znaleźć swojego miejsca - rozumiecie.
Uwielbiam historię, pasjonuję się wszelakim uzbrojeniem i jakimiś starymi dziejami. Szybko pochłaniam informacje i chciałbym zacząć w końcu coś robić zamiast ciągle marzyć.Poza tym mam świetny kontakt z ludźmi i dobrze działam w zespole.

Pytanie tylko teraz jak te pasje połączyć? Jak z humanisty zrobić informatyka? Czy są jakieś działy w których mógłbym się odnaleźć?
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi :)
komentarz 29 grudnia 2016 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Jeśli chodzi o zamiłowanie do historii to mnóstwo umysłów ścisłych przywiązuje dużą wagę do tej dziedziny, to wynika między innymi z tego, że historia jest właśnie przedmiotem, który opiera się w pewnym stopniu na logice :)
komentarz 29 grudnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Gdzie?
komentarz 30 grudnia 2016 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)

że historia jest właśnie przedmiotem, który opiera się w pewnym stopniu na logice :)

Ja bym powiedział że raczej w znacznej mierze na polityce ...

komentarz 30 grudnia 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Mówiąc logika pewnie miał na myśli ciąg przyczynowo skutkowy
komentarz 30 grudnia 2016 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Dokładnie avernis

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Pan Jerzy Grębosz jakoś połączył umysł humanisty z programowaniem, pisząc swoje Symfonie C++.
+1 głos
odpowiedź 30 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Przeczytałem wszyskie posty.

Do głowy wpadło mi to,jako humaniście.

Czucie i wiara silniej mówi do mnie

Niż mędrca szkiełko i oko.

Pozdrawiam :)

0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2016 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Ja mam jeszcze większy problem bo nie jestem ani typem humanisty ani ścisłym jednak warto spróbować :)
0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2016 przez Barteck125 Obywatel (1,120 p.)
Jeśli podchodzisz do sprawy jak do dobrego zarobku to sobie  odpuść, człowiek powinien wybierać coś co sprawi mu przyjemność, aby nie męczyć sie przez całe życie. Z drugiej jednak strony mówisz ze troche Cie to ciekawi. Jednak pamiętaj, że spędzanie czasu na graniu ma mały związek z byciem informatykiem ( ma jeśli chciałbyś robić gry ale to daleka droga). Jeśli chcesz sie rozwijać nic nie stoi na przeszkodzie. Kiedyś pewna mądra osoba powiedziała, że nie ma czegoś takiego jak umysł ścisły i humanistyczny a jest to jedynie wymówka, aby nie uczyć sie czegoś innego. Choć fakt jak masz 19 lat i jesteś noga to chwile zajęłoby Ci ogarnięcie tego tematu. Na studiach z informatyki niestety jest w opór matematyki, sam to odczuwam a zawsze jakoś mi to szło. Zakładając, że wziołbyś sie do pracy to musiałbym napisać mature dość wysoko, aby dostać sie na takie studia. Zawsze jest jeszcze druga opcja, że zafacynuje Cie to na tyle, abyś mógł zacząc uczyć sie na własną rękę i stać się w tej dziedzinie dość dobrym. Wtedy również masz otwarte różne drogi życia. Zacytuje na koniec pewien film: "Musisz odpowiedzieć sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie. Co lubisz robić? A potem zacznij to robić." Może wydać sie to mega głupie ale jak odnajdziesz coś co Cie zafascynuje to życie nabierze kolorów, a Twoja praca stanie sie pasją. Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2016 przez Roger Użytkownik (680 p.)

Cześć Piotrek,

Odniosę się do tego co napisałeś o studiach informatycznych:

"Problem w tym że studia informatyczne odpadają bo jestem straszną nogą z matematyki."

Dla mnie jak się czegoś naprawdę chcę, to można to osiągnąć. Nawet ta "straszna" matematyka, nie jest taka straszna. Jak będziesz naprawdę chciał, to się jej nauczysz, ale to wymaga czasu, systematyczności i wytrwałości. Oczywiście studia informatyczne to nie "granie w gry", ale z tego raczej zdajesz sobie sprawę.

Tak naprawdę nikt Ci tutaj nie powie co masz zrobić, bo my Cię nie znamy. Tylko Ty wiesz, co chcesz osiągnąć i jak dużo jesteś w stanie poświęcić do realizacji tego celu.

Nie patrz tylko za bardzo w przeszłość, było, minęło. Jesteś jeszcze młody i dużo w swoim życiu możesz zmienić, więc podejmuj decyzję i do dzieła.

Najważniejsze z tego wszystkiego jest jednak to, żebyś sam podjął tą decyzję, a nie opierając się czy to na mojej opinii, czy kogokolwiek innego. Zrób to, co sam uważasz za słuszne.

0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2016 przez Piter10p Bywalec (2,750 p.)
Mój stary nauczyciel kiedyś powiedział że umysły ścisłe są od rozwiązywania problemów, tworzenia rozwiązań. A humaniści tym rozwiązaniom nadają "Ludzką twarz"- moim zdaniem bardzo mądre słowa i są one chyba kompletną odpowiedzią na twoje pytanie. W branży IT jest pełno miejsca dla humanistów. Zresztą jak w każdej innej :) Chociażby w konsultacji czy projektowaniu interfejsu. A w grach humaniści (artyści, projektanci itp.) stanowią 3/4 o (ile nie więcej) zespołu. Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 407 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Moziu Początkujący (390 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 224 wizyt
+2 głosów
5 odpowiedzi 969 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Filippexo Nowicjusz (140 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...