• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Elektronika, programowanie Arduino - zestaw dla początkującego z elektroniką.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
390 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2016 w Mikrokontrolery przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Witam serdecznie, mam pytanie jestem zielony w elektronice i chciałbym zacząć, złożyłem taki oto zestaw na początek programowania, i bawienia się w elektronice.

https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=90C9675374D0F1B6!152&ithint=file%2cxlsx&app=Excel&authkey=!AB5H5hOJvgOpmAc

Co myślicie? Czy zestaw jest dobry? Czy można zminimalizować jeszcze jakoś koszty? Dodam że nigdy się w elektronice na poważnie nie bawiłem, a zamawiam od razu Arduino, wraz z programatorem by była tańsza opcja dostawy. Dzięki z góry za pomoc i rady

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 grudnia 2016 przez Patrix354 Bywalec (2,030 p.)
Mniej więcej zestaw wygląda ok. Tylko kilka ale. Pierwsze jest takie, że Arduino (oryginalne, albo klon zgodny z Arduino oczywiście przyzwoitej jakości) nigdy nie będzie kosztował 28zł (oczywiście więcej). Drugie jest takie, że kupując klon Arduino należy wystrzegać się płytek ze scalakami CH340G jako układ programujący(To jest chińszczyzna, która się psuje po kilku dniach). I trzecie, jakbyś chciał możesz sobie kupić kilka fajnych bajerów np. diody WS2812B, moduł bluetooth(HC-06), itp. Chociaż na taki zupełny początek to co wybrałeś wystarcza.
komentarz 23 grudnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Znalazłem jeszcze gotowy zestaw w Internecie jest tańszy, http://allegro.pl/showitem/description/4882196029.html bardziej byś może ten polecił?
komentarz 23 grudnia 2016 przez Patrix354 Bywalec (2,030 p.)
Też powinno być ok. Lecz polecam ci dokupić kilka przycisków typu Tact Switch(może ci się kiedyś przydać). Przypomniało mi się jeszcze o przejściówce IDC10 na IDC6(żebyś mógł podłączyć programator do Arduino beż robienia tzw. pająka). I kolejna rzecz jakbyś chciał Możesz zamiast Arduino UNO kupić Arduino Leonardo(nawet klona). On ma więcej pinów I/O i pinów przetwornika analogowo-cyfrowego(to na pewno ci się przyda).
+1 głos
odpowiedź 23 grudnia 2016 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Cześć

Świetnie, że interesujesz się Arduino, to dobre wprowadzenie w świat elektroniki.
A teraz do rzeczy :)
Dlaczego chcesz kupić programator, przecież na liście nie ma mikroprocesorów.
Arduino zaprogramujesz z portu USB komputera.
Wydaje mi się, że masz za mało diod LED i rezystorów 220 Om ( one służą do podłączania diod do napięcia 5V )

Multimetr który chcesz kupić, to zabawka, nie warto.

Najważniejsza uwaga, podzespoły elektroniczne chyba najtaniej można kupić na ebayu.
http://www.ebay.com/itm/100Pcs-Red-Light-Red-Color-F5-5Mm-Diffused-Bulb-Lamp-Super-Bright-Led-Diy-O-/331884183468?hash=item4d45d6bfac:g:QxEAAOSwx2dYHj2A

Jakie masz źródło zasilania? U mnie świetnie sprawdza się stary zasilacz komputerowy.
komentarz 23 grudnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Wiesz, jestem całkowicie zielony w tym temacie. Wybieram jakieś elementy zgodnie z wskazówkami na jakiś stronach, zasilacz do Arduino myślałem by kupić jakiś oddzielny. Po co programator, no powiem że wzorowałem się po prostu na gotowych już że tak powiem "starter kitach", i tam programator się znajdował. Jaki polecasz multimetr ? zależy mi na niskiej cenie, bo chcę spróbować i by nie było że kupię i się znudzę a duże pieniądze w błoto
komentarz 23 grudnia 2016 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Masz rację, na początek wystarczy ten.
W każdym razie programator i przewód Kanda są zbędne.

Na początku będziesz go zasilał z USB, potem można pomyśleć o innym sposobie.
komentarz 23 grudnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
To teraz konkretne pytanie, nie mam nic, chcę zacząć totalnie zielony jestem nie wiem nic na ten temat. Czy z tym zestawem https://1drv.ms/x/s!Arbx0HRTZ8mQgRgeR-YTib4DqZgH dam radę konkretnie rozpocząć zabawę z elektroniką? By wszystko podłączyć i wszystko działało od razu po otrzymaniu zestawu?
1
komentarz 23 grudnia 2016 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Wystarczy

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 132 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2016 w Mikrokontrolery przez programer Obywatel (1,190 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,062 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2019 w Mikrokontrolery przez cruzeeen Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 898 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2018 w Mikrokontrolery przez piotrkovski Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...