• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przyciski w PHP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,306 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2016 w PHP przez Mateusz Madej Nowicjusz (190 p.)
Witam, irytuje mnie pytanie, czy istnieje jakieś sprawdzone rozwiązanie na zaprogramowanie przycisku w PHP. Dla przykładu, chcemy zrobić przycisk "Polub to", oczywiście można zrobić to na zasadzie formularza, aby przesłać dane, jednak jest to moim zdaniem mało praktyczne, a przesyłane wartości są widoczne w konsoli deweloperskiej. Podglądając kod na popularnych serwisach, zauważyłem, iż używają oni często <span>, oraz <a> do obsługi takich przycisków. Wydaje mi się, że tutaj w grę wchodzi JS. Czy mógłby ktoś nakierować mnie na odpowiedni tok myślenia, lub podesłać pomocne linki?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
wybrane 19 grudnia 2016 przez Mateusz Madej
 
Najlepsza

Na większych portalach w grę wchodzi JS, a dokładnie "cudeńko" nazwane XMLHttpRequest. Pozwala ono na wysłanie asynchronicznego requesta, bez odświeżania strony.

Po wysłaniu requesta dzieje się to co normalnie, czyli wywołuje kod (np. php) na serwerze.
ID czegokolwiek [np. postu, które użytkownik chce polubić] jest przesyłane GET-em lub POST-em.

przesyłane wartości są widoczne w konsoli deweloperskiej

Jaki jest w tym problem? Przesłać użytkownikowi ID posta, który chce polubić. Co może zrobić z ID posta? Zmienić go. Spoko, ale wtedy to on polubi jakiś losowy post.
Weryfikacje nadal wykonujesz po stronie serwera. Gdy coś jest nie tak, odrzucasz taki request i po sprawie.

Jeżeli nie chcesz korzystać z XHR to tworzysz a/form i w nim ustalasz link, następnie w odpowiedzi użytkownik dostaje przekierowanie na tę samą stronę i gotowe!

P.S. Jeżeli gdzieś widziałeś, że ktoś użył czystego span do stworzenia przycisku, nie rób tego samego błędu plz. Make przycisk great again :)

+2 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2016 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)

Jest to wysyłane AJAX'em a to jak to jest już to jest zrobione to zależy od serwisu można to zrobić w JS, JQ na zasadzie eventu... np.

$("button").click(function(){
    $.post("demo_test_post.asp",
    {
        name: "Donald Duck",
        city: "Duckburg"
    },
    function(data, status){
        alert("Data: " + data + "\nStatus: " + status);
    });
});

 

0 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Formularz i konsola developerska?
komentarz 18 grudnia 2016 przez Mateusz Madej Nowicjusz (190 p.)
Chodzi mi o "Prawy">"Zbadaj element", jeżeli używamy formularza HTML, możemy tam podejrzeć przesyłane dane.
komentarz 18 grudnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
No i co z tego, przecież to zwykły tekst html. Tego nie da się obejść a takowa próba jest idiotyczna.
0 głosów
odpowiedź 19 grudnia 2016 przez Mateusz Madej Nowicjusz (190 p.)
Bardzo wszystkim  dziękuję za odpowiedź, szczególnie dla Ivana. Mam jeszcze jedno pytanie. Gdy robię takowy przycisk za pomocą  <a>, działa to na zasadzie doklejonego geta, czy istnieje inny sposób?

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 283 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2021 w HTML i CSS przez Heoth Początkujący (300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 269 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 104 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...