• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux- system się zawiesza

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,619 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Anim Nowicjusz (180 p.)
Witam.

Mam z Linuxem taki problem. Miałem zainstalowane najpierw Ubuntu później Linux Mint, a Fedorę odpaliłem z pendrive. Systemy zainstalowane obok Windowsa. Problem jest taki że na wszystkich tych Linuxach po około 30 minutach pracy cały system całkowicie się zawiesza, można tylko poruszać kursorem(w przypadku Fedory nawet kursor zwiesiło). Na konsolę tekstową również nie mogę się przełączyć. Co może być przyczyną i jakie jest może być rozwiązanie tego problemu? Z góry dziękuję za pomoc

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 grudnia 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
  • podaj specyfikację sprzętu
  • jaka karta graficzna, a może 2 karty
  • jakie środowiska graficzne instalowałeś

 

komentarz 18 grudnia 2016 przez Anim Nowicjusz (180 p.)
Intel Core i5 4460

Zotac Nvidia GeForce GTX 660

Dysk Hitachi 320 GB

Płyta główna MSI H81M-E34

4GB RAM DDR3

 

Jeśli chodzi o środowiska to tak jak w opisie Linux Mint Cinnamon, do Ubuntu i Fedory nie instalowałem żadnuch innych.
komentarz 18 grudnia 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Pokaż jeszcze wynik poleceń

  • glxinfo | grep NVIDIA

  • lspci | grep -E "VGA|3D"

Zakładam że nie masz problemu z małą ilością ramu? Nie napisałeś jakie środowiska graficzne używasz. Zakładam że Fedora ma domyślnie KDE a Ubuntu Unity. To są dość ciężkie środowiska i przy dość obciążonym systemie może brakować pamięci.

 

komentarz 18 grudnia 2016 przez Anim Nowicjusz (180 p.)
edycja 18 grudnia 2016 przez Anim
Error: Unable to open display

Compatible controller NVIDIA Corporation GK106 [GeForce GTX 660] (rev a1)
komentarz 18 grudnia 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Spróbuj zainstalować pakiet mesa-utils jeśli to Ubuntu lub Mint nie wiem jak w Fedorze to będzie.

sudo apt-get install mesa-utils

I później pokaż co wypluje

glxinfo | grep NVIDIA
0 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Spróbuj może ctrl-alt-f2 i wgraj starszy sterownik nvidia. lub przestaw na grafike intela.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 573 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,014 wizyt
pytanie zadane 14 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 721 wizyt
pytanie zadane 22 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez eveN Nowicjusz (230 p.)

92,617 zapytań

141,466 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,999 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...