• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór języka programowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
428 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kamil Górny Nowicjusz (150 p.)

Dzień dobry, Mam na imię Kamil i chodzę do trzeciej klasy gimnazjum. Od dłuższego czasu interesuję się programowaniem, może nie tyle programowaniem co tworzeniem gier komputerowych. Do pewnego czasu sprowadzało się to tylko do ustawienia gotowych modeli i podpięcia skryptów pod silnik unity ,ale zaczeło brakować mi tego programowania, miałem poczucie, że lecę na skróty. Toteż zainteresowałem się tym kodowaniem i trafiłem na kanał pana Mirosława, znalazłem tam kurs języka c++, który niestety nie jest obsługiwany przez silnik unity. Teraz moje pytanie: Czy powinienem poznać najpierw język c++ i dopiero potem zabrać się za c# ? Czy może c++ nie ma aż takiego znaczenia w nauce kodowania i mogę bezpośrednio zabrać się za c# ?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 maja 2015 przez nowszy94 Bywalec (2,320 p.)
wybrane 16 maja 2015 przez Kamil Górny
 
Najlepsza
Zdecydowanie C++. Ze znajomością C++ masz otwartą drogę do wielu innych języków. Osobiście uczyłem się C++ przez 2 lata, po czym przesiadłem się na Jave. Nauka tego drugiego idzie mi w piorunującym tempie, widziałem również jak się programuje w C# i wnioskuje, że również nie miałbym duzych problemów z przejściem na ten język. Gdybyś najpierw zaczął z C# miałbyś problem żeby zrozumieć o co chodzi z obiektowością. Wg mnie nauka paradygmatu strukturalnego, później obiektowego jest lepsze i daje lepsze efekty. Poza tym do C++ masz wiele świetnych kursów/książek - kurs na cpp0x, kurs Pana Mirosława a z książek to np. Symfonia Grębosza lub Thinking in C++(ale tą jak już troszkę pokodzisz) :)
komentarz 17 maja 2015 przez Mateusz Paluszkiewic Nowicjusz (140 p.)
Na poczatek do nauki skladni polecam C#, jak juz ogarnie, to przejscie na C++ i inne to drobnostka, tylko ze w C# sam ci wszystko sprzata, w C++ musi nauczyc sie sprzatac i tych wskaznikow..
to tak jak bys sobie zrobil kawe, wypil, no ale musisz odniesc pusty kubek do zmywarki :) tak samo jest z C++.
+1 głos
odpowiedź 15 maja 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)
Moim zdaniem powinieneś zacząć od C++. Z C++ można się przesiąść na C# w dosłownie 3 dni, a C++ i tak będziesz musiał się uczyć w szkole średniej. (Ewentualnie jest chyba Pascal. Nie wiem też jak to w zawodówkach.)

Jeśli kiedyś będziesz chciał nauczyć się nowego języka, to również będzie ci łatwiej przesiąść się z C++ niż z C# ponieważ C++ zawiera elementy obiektowości, ale jej nie wymusza tak jak C#.
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
edycja 15 maja 2015 przez Dorion300
C# jest łatwiejszy.....Ale zacznij od C++.

C# jest bardzo podobny do C++.

W sumie to C# to taki kopiuj wklej z C++ tylko że bardziej bezpieczniejszy i obiektowy.

Dlaczego C++?

Ponieważ jest masa kursów, masę stron, masę wszystkiego w internecie.

A czególnie dlatego że za pomocą C++ kompilujesz od razu do kodu maszynowego.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 128 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 274 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 653 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...