• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja mobilna z wykorzystaniem Google Maps API oraz systemu GPS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,857 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2015 w Nasze projekty przez FCBartosz Nowicjusz (140 p.)
Witam,

mam pytanie odnośnie Google Maps API. Chciałbym zrobic aplikacje mobilna, która będzie wspomagała znalezienie wolnego miejsca parkingowego. Dotyczyło by to parkingów rozrzuconych po całym mieście. Pracownicy parkingów wprowadzaliby do bazy danych informacje o wolnych lub zajętych miejscach, a kierowca za pomocą aplikacji mobilnej bedzie informowany o najbliższym wolnym miejscu parkingowym w okolicy jego miejsca docelowego.

Moje pytanie brzmi: czy jest to realne by korzystając z Google Maps API oraz systemu GPS w telefonie, zrobić taką aplikacje, w stylu nawigacji GPS, że wpiszemy miejsce docelowe i zostanie wyznaczona droga, a my poruszając się samochodem bedziemy kierowani do tego miejsca?

Ostatnio wyczytałem gdzieś, że bezpłatna wersja Google Maps API nie daje takiej możliwości by stworzyć aplikacje do nawigacji i śledzenia pojazdów, a za płatną, która nam na to pozwala musimy wyłożyć około 10 000$, także zbytnio mi sie to nie uśmiecha. Artykuł na tamtej stronie był napisany pare lat wstecz także chciałbym się doweidzień czy to prawda i z moich planów nic nie będzie. Z góry dzięki za odpowiedź.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 maja 2015 przez GaloisGirl Nowicjusz (140 p.)

Nie musisz używać Google Maps API do śledzenia pojazdów - możesz śledzić sam, zbierać koordynaty GPS od aplikacji, liczyć odległości i najbliższe miejsca parkingowe, i użyć Mapsów tylko do wyświetlenia końcowego wyniku. Możesz łatwo zrobić taką apkę w Kinetise:

Na czas prototypowania możesz użyć kluczy do Google Maps API wbudowanych w Kinetise, jak pójdziesz w świat to użyj własnych, ale używając tej usługi w sposób opisany powyżej chyba prędko kosztów rzędu 10 000$ nie nabijesz. :) Za https://developers.google.com/maps/faq#usagelimits:

Most websites and applications may use the Google Maps API free of charge. However, if you consistently generate a high amount of traffic, usage limits apply and you will need to pay for extra usage. If your site or application generates 25 000 map loads or more each day, for more than 90 consecutive days, we’ll attempt to get in touch with you to talk about payment.

Jeśli masz wiecej pytań, wal śmiało. ;)

0 głosów
odpowiedź 15 maja 2015 przez Qhoros Mądrala (7,110 p.)

https://code.google.com/apis/console

Zaloguj się, panel po lewej "APIs"

Tylko pamiętaj, że nawet "darmowe" api nie jest darmowe. :D Jeżeli będziesz korzystał z dużej liczby zapytań to i tak zostaniesz obciążony kosztami. Ale to ile zapytań możesz wykorzystać znajdziesz pod tym linkiem. Niestety nie ma stałej liczby, dla każdego api jest różna. Ja korzystam z dwóch api googla w moich aplikacjach i w jednym z nich nie mogę przekroczyć 100 zapytań, zaś w drugiej 50 000. Rozrzut zatem jest dość znaczny.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 185 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2019 w JavaScript przez Toner92 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 138 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 418 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...