• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

javascript nauka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
344 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez vegettossj4 Początkujący (480 p.)
Witam. Jak polecacie zacząć przygodę z JS? Jakie języki powinienem znać zanim zacznę uczyć się JS. Czy znacie jakieś dobre, sprawdzone książki po polsku od podstaw ?

Co powinienem znać i w jakim stopniu potrafić jako programista Frontendowy
komentarz 8 grudnia 2016 przez Chess Szeryf (76,710 p.)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
komentarz 8 grudnia 2016 przez vegettossj4 Początkujący (480 p.)
Już lepiej :) a z książek, to która ? Bo czytam opinie to albo mało JS, a dużo JQuery, albo dziwnie wytlumaczona, albo nieaktualna..
komentarz 8 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
edycja 9 grudnia 2016 przez spokojny
Comandeera książka jest najnowsza na helionie z tych do JavaScript, to polecam Ci ją.
1
komentarz 8 grudnia 2016 przez niezalogowany
to nie jest książka na początek
komentarz 8 grudnia 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

Na początek są dobre książki Rauschmayera. Niemniej po polsku na chwilę obecną nie ma praktycznie nic.

0 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2016 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Skoro filmiki o html i css u p. Zelenta ogarnąłeś to myślę, że możesz zacząć naukę JS, ja przynajmniej tak zrobiłam :P
Trochę korzystałam z tej strony http://kursjs.pl/ +  z CodeQuack. Teraz mam zamiar zamówić sobie książkę "JavaScript i jQuery Nieoficjalny podręcznik", żeby sobie to dokładniej uporządkować :P i tak, jak ktoś wcześniej wspomniał jest też książka Commandera dostępna, całkiem nowa.
aa i na eduweb są jakieś kursy JS, ale nie korzystałam, więc się nie wypowiem ;)

Co do pytania o umiejętności to zacznij po kolei, były już podobne pytania tu ;)
HTML5, CSS3, JavaScript - to podstawa wiadomo
jakiś CMS - np.: Wordpress, Joomla
do CSS3 - LESS, SASS, Bootstrap
do JS -  jQuery, Angular
SEO też by się przydało ogarnąć i GIThub

A najlepiej poprzeglądać oferty chociażby na olx i mniej więcej zobaczyć, czego do front-endu wymagają ;)
0 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2016 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Polecam HeadFirst (Rusz głową), "Nieoficjalny Podręcznik" to raczej do Jquery i denerwuje mnie w nim bardzo duża ilość przykładów do ściągnięcia z płyty, a nie do samodzielnego przepisania. Jak przerobisz podstawy, to sięgaj po bardziej zaawansowane książki, jak seria YouDontKnowJS.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 414 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 452 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Modferno Początkujący (400 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 237 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Lukasz9210 Obywatel (1,060 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...