• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Node o co tyle zachodu ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
288 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2016 w Inne języki przez Rasty Początkujący (470 p.)
Zainteresowałem sie tematyką noda od niedawna, ale nie mogę pojąc ani nigdzie sie nie dowiedziałem, czyli pisze instaluje 20 programów aby noda odpalić w Windowsie później mam gotowa aplikację i wrzucam ja na serwer gdzie nie ma tych programów,i co działa samo z siebie ? nie rozumie w ogolę o co chodzi każdy instaluje te programy w Windowsie ale nie tłumaczy, dlaczego tutaj są potrzebne a na serwerze nie ? i dlaczego sam localhost skoro jest do takich celów nie wystarcza

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 grudnia 2016 przez Comandeer Guru (602,340 p.)
Uhm, no przecież nie odpalisz skryptów node'a na serwerze jeśli nie masz na nim zainstalowanego node'a…

Najprościej będzie wytłumaczyć, stwierdzając, że node to taki odpowiednik Apache'a + PHP.
komentarz 8 grudnia 2016 przez Rasty Początkujący (470 p.)
ok czyli te programy które instaluje w windowsie słurzą do odpalenia srodowiska dla node ale co zrobic jak mam gotowa aplikację i chce aby byłą dostepna na stronie ? czy na serwerze takie aplikacje sa domyślnie zainstalowane ?
komentarz 8 grudnia 2016 przez Comandeer Guru (602,340 p.)
Zależy na jakim. Musisz szukać hostingu z node.js. Mało jest takich. W Polsce albo VPS, albo MyDevil.net
komentarz 8 grudnia 2016 przez Rasty Początkujący (470 p.)
Czyli jeśli zrobiłem aplikacje w node.js musze mieć hostingf który ma dla niejgo wsparcie a co jeśli nie ma , czy jest sposób aby zianstalować to na histingu co umozliwi mi odpalenie noda?
komentarz 8 grudnia 2016 przez Comandeer Guru (602,340 p.)
Zależy od hostingu.
komentarz 8 grudnia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Na linuxpl za 100 zł można dokupić node do każdego pakietu.
0 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Node wspomagany socketami dobry jest na czat wideo, grę przeglądarkową, ale jako backend do prostych stron to czy ja wiem. To już Python i Django sporo łatwiejsze.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,109 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 65 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 141 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2020 w Inne języki przez TheMartian Początkujący (250 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...