• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dysk trwady 0 GB

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,188 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez sutekbro Nowicjusz (220 p.)
edycja 4 grudnia 2016 przez sutekbro
Cześć, przyszły dzisiaj do mnie zamówione części, wszystko pięknie ładnie do momentu odpalenia. Chcąc zainstalować windowsa nie znajduje mi dysku twardego, choć jest podłączony i działa. Sprawdziłem w biosie i co najlepsze wykrywa dysk, dokładną nazwę ale jego pojemność wynosi 0 GB. Dysk to: "Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)". Czy jest to możliwe, że do poprawnego odczytu są potrzebne sterowniki? Moja płyta głowna to: Płyta główna MSI B150M PRO-VDH, B150, DDR4, SATA3, USB 3.1, mATX (B150M PRO-VDH)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2016 przez niezalogowany
Spróbuj wejść w dysk (w BIOSie) i tam powinny być opcje ,,Extended IDE Drive" i ,,Access Mode". Ustaw je na Auto. Jak tego nie masz albo masz tak ustawione, to daj screena. Coś pokombinujemy.
komentarz 4 grudnia 2016 przez sutekbro Nowicjusz (220 p.)

Nigdzie nie moglem znaleźć takich opcji, wygląda to tak:

 

komentarz 4 grudnia 2016 przez sutekbro Nowicjusz (220 p.)
Dodam jeszcze ze na tamtym drugim dysku starym nie mogę postawić windowsa, gdyż pokazuje, że nie właściwy format czy coś takiego, formatu też się nie da zrobić.
komentarz 4 grudnia 2016 przez niezalogowany
Próbowałeś przełączyć z AHCI na Legacy?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,131 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez sutekbro Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 314 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Bytnior Początkujący (350 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 372 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Maciej Rasala Nowicjusz (120 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,662 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...