• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tło w html, pomocy !

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
461 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2015 w HTML i CSS przez Veronica Nowicjusz (140 p.)
zmienione kategorie 12 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk
Witam, mam pewien problem z tłem na stronie w html. Otóż pomimo, tego że wszystko według mnie jest dobrze wpisane, za żadne skarby nie chce mi się to tło dodać. Co mam w takiej sytuacji zrobić? Wpisałam takie polecenie:
<body background="tlo.jpg"></body>

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 maja 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)

<body background="bgimage.jpg">

Może masz w innym folderze tło images/tlo.jpg albo w rozszrzeniu png

0 głosów
odpowiedź 12 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Masz coś na stronie? Jakiś tekst, cokolwiek? Bo jeśli jest pusta to wtedy nic może się nie pokazać. Na pewno masz taki plik z takim rozszerzeniem w folderze gdzie plik strony?
komentarz 12 maja 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Co Ty za głupoty opowiadasz?

http://zapodaj.net/856833656fbdc.png.html.
komentarz 12 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Szczerze to nigdy nie sprawdzałem stąd też pojawiło się w mojej wypowiedzi słowo "MOŻE". Ale rzeczywiście przyznaję Ci rację, że może do końca nie pomyślałem, gdyż sekcja body przecież rozkłada się na całą stronę. Za bardzo skojarzyło mi się z divem i pewnie stąd ta "głupota" ;)
komentarz 31 maja 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Nawet jeśli nic nie ma na stronie, to i tak tło powinno się pokazać.
komentarz 31 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Dobrze, już przyznałem się do błędu, że źle mi się skojarzyło z divami. Pytanie do Ciebie: Dlaczego odświeżasz stare pytania, nawet te które zostały już dawno rozwiązane? Ma to być czymś w rodzaju nabijania punktów czy jak? Już wcześniej to zauważyłem i nie wiem jaki to ma cel. Nic nowego to już nie wnosi do danego problemu.
komentarz 31 maja 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
edycja 31 maja 2015 przez Mieszko I
Chcę samemu próbować rozwiązywać dany problem, nawet jeśli jest już rozwiązany.
komentarz 31 maja 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Za komentarze do postów nie ma punktów. : -)
komentarz 31 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Okej rozumiem, że chcesz pomagać innym itd. ale odgrzebując stare przeważnie rozwiązane pytania to nie jest żadna pomoc. Proponuję Ci udzielać się w pytaniach które są nie rozwiązane i rozwiązanie jeszcze w nich nie padło. Wtedy na pewno będziesz bardziej pomocy innym ;) Nie chcę Ci tu nic złego mówić tylko po prostu bez sensu i szkoda Twojego czasu na stare pytania. @Sebastian Brożek za komentarze może i nie ale za odpowiedzi już chyba tak, a takie też się pojawiają.
0 głosów
odpowiedź 12 maja 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Upewnij się że plik ma takie roszerzenie i jest w tym samym folderze. Jeżeli nie, można zastosować ../ aby pójść do folderu wyżej.
0 głosów
odpowiedź 12 maja 2015 przez marcin_w Gaduła (3,190 p.)

Jesteś pewna że plik tlo.jpg jest w tym samym katalogu co twój plik html ?

0 głosów
odpowiedź 12 maja 2015 przez niezalogowany
Rzeczywiście, ja tutaj nie widzę żadnego błędu, ale sprawdź, czy ścieżka obrazka jest dobra, czy znajduje się w tym samym folderze, albo czy ma dobrą nazwę bądź rozszerzenie. Jakby co to też to możesz zrobić w CSS-ie: body{background-image: url('ścieżka');}, to też powinno działać, a jeśli też nie pomaga, to jest problem ze ścieżką albo obrazkiem :/
0 głosów
odpowiedź 12 maja 2015 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
edycja 12 maja 2015 przez Robert Saternus

Zmień na:

<body style="background-image: url(tlo.jpg)"></body>

komentarz 12 maja 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Nie zamknąłeś znacznika body.
komentarz 12 maja 2015 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
edycja 12 maja 2015 przez Robert Saternus
0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Hej, upewnij się czy plik z tłem znajduje się w tym samym folderze co strona www (index), sprawdź dokładnie nazwę i rozszerzenie pliku graficznego, który ma stać się tłem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 253 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2021 w HTML i CSS przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 157 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2019 w HTML i CSS przez fff Gaduła (3,950 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 827 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2019 w HTML i CSS przez frederrer Użytkownik (740 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...