• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena względem pierwszej pracy

Object Storage Arubacloud
+1 głos
342 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2016 w Nasze projekty przez Damian13 Obywatel (1,430 p.)
Hey! Od dłuższego czasu zajmuję się hobbistycznie robieniem stron internetowych i niedługo chciałbym zacząć robić to komercyjnie. Wykonałem portfolio i dodaje do niego strony które robiłem dla siebie lub dla treningu. Chciałbym żebyście rzucili oko na strony które przygotowałem i trzeźwo je ocenili pod kątem rekrutacji na juniora :)

http://damianjastrzebski.pl

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 listopada 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Strony jak strony. Fajnie jakbyś napisał na jakie stanowisko chcesz się ubiegać o pracę i fajnie jakby udostępnił ich kod źródłowy, powiedzmy na GitHubie. Wtedy będzie można coś więcej powiedzieć o tym co wykonałeś.
Bo jak na razie to widzę 3 strony, które są czymś raczej standardowym.
komentarz 23 listopada 2016 przez Damian13 Obywatel (1,430 p.)
Web developer, chciałbym się zajmować zarówno frontendem jak i backendem

Proszę link do gita: https://github.com/n3sta
0 głosów
odpowiedź 23 listopada 2016 przez niezalogowany

Stronka całkiem spoko, tylko ja bym zmienił dwie rzeczy:

  • Gradient. Jest według mnie okropny. Lepiej zostawić całe niebieskie tło i będzie wyglądało ładnie ;)
  • Ta grafika na górze, ten ludzik przy monitorze, wygląda spoko, ale na pewno dałoby się go narysować lepiej ;)
  • Po najechaniu kursorem na napisy na górze strony po prawej stronie, pasek, który się pojawia, powinien być według mnie na całej szerokości napisu.
  • Może by zmienić czcionkę na jakąś ładniejszą.
komentarz 23 listopada 2016 przez Damian13 Obywatel (1,430 p.)

Bardzo dziękuję za te uwagi. Jednak bardziej chodziło mi o ocenę umiejętności, poprawności kodu niż oceny wizualnej gdyż strony były projektowane nie przez grafika, tylko przez takiego laika w tym temacie jak ja (oprócz Elsta). Poprawa takich aspektów to chwila, zresztą każdy ma też inny gust laugh

komentarz 23 listopada 2016 przez niezalogowany
Aha, no to przepraszam. Od strony kodu to nie do mnie ;)
0 głosów
odpowiedź 23 listopada 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Jeżeli chwalisz się MVC, to wypadało by podać jaki to framework i udostępnić kod aplikacji bo to bardziej interesuje rekrutantów aniżeli wygląd stronki.
komentarz 23 listopada 2016 przez Damian13 Obywatel (1,430 p.)
Już wrzuciłem na github'a: https://github.com/n3sta

Nie używałem do tego frameworka, czysty PHP, zresztą sam możesz już zobaczyć
komentarz 23 listopada 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Wzorujesz się na AR. Naucz się jakiegoś porządnego frameworka a nie czyń samemu cudów na kiju które mają się nijak do rzeczywistości.
komentarz 23 listopada 2016 przez Damian13 Obywatel (1,430 p.)
Wiadomo. Dużo frameworków opiera się na MVC więc zrozumienie ideologii pomoże dużo lepiej i szybciej poznać frameworki opierające się o to. Swoją drogą który polecasz ? Przerobiłem Laravel ale spotkałem się z negatywną opinią na jego temat.
komentarz 23 listopada 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
MVC jest bardzo proste, wystarczy zrozumieć jaka warstwa za co odpowiada.

Ja polecam Symfony3 i Yii2. Pierwszy jest trudny do nauki, ale popularniejszy. Drugi jest w Polsce mało znany, ale bardzo szybki, przyjemny oraz ma genialny grid na crudy + wsparcie ajaxa mega przyjemne.

Laravel ma negatywne opinie przez to jak jest pisany i zmiany jakie są w nim wprowadzane, ale jest również szybki do nauki bo bardzo skraca wiele rzeczy.

Główną różnicą pomiędzy nimi wszystkimi jest obsługa bazy, bo Symfony korzysta z Doctrine a Yii2/larva z Active Record.
komentarz 23 listopada 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
MVC faktycznie jest bardzo proste i bardzo dobrze.

Generalnie polecam także odejść od PHP, albo przynajmniej spróbować czegoś innego niż PHP :D
komentarz 23 listopada 2016 przez Damian13 Obywatel (1,430 p.)
Czyli co ?
komentarz 24 listopada 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Nie wiem co ale jest trochę, moim zdaniem, ciekawszych technologii niż PHP.

Mamy Ruby (on Rails), Python (Django), ASP.NET, Java itd...
komentarz 24 listopada 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Java nie nadaje się do większości serwisów. To jest kobyła.

Nie wiem czemu ma odejść od php-a praktycznie wszystko mozna w nim napisać. Nie wiem też co rozumiesz przez ciekawy..

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 162 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2017 w Nasze projekty przez Paweł Sypek Początkujący (440 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 267 wizyt
pytanie zadane 25 września 2017 w Nasze projekty przez Patryk Moros Początkujący (470 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 383 wizyt
pytanie zadane 13 października 2016 w Nasze projekty przez damian23415 Użytkownik (890 p.)

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,668 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...