• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

bool /warunek wielokrotnego wyboru switch/początkujący

Object Storage Arubacloud
0 głosów
500 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2016 w C i C++ przez mcsobieski00 Nowicjusz (220 p.)
witam jestem bardzo początkującym programistą i próbowałem używać warunku wielokrotnego wyboru "switch" ze zmienną w formacie bool i jak pisałem case true to wszystko fajnie działa komiluje ale kiedy w drugim case wpisałem false / fail to wywalało mi błąd więc zamieniłem drugi case na default co z tego co wiem oznacza coś w stylu " inaczej" kiedyś tego użyłem i działało a teraz mam z tym problem inie wiem czy to wina zmiennej czy moja

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 listopada 2016 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)
wybrane 21 listopada 2016 przez mcsobieski00
 
Najlepsza
Warunku wielokrotnego wyboru możesz używać do zmiennych typu int lub char. Bool bardziej pasuje do instrukcji warunkowej if ... else.
komentarz 21 listopada 2016 przez mcsobieski00 Nowicjusz (220 p.)
kiedy wywalam te nawiasy kompilacja siada i domaga się ich

wiem, że bool przenosi tylko wartości true ,false i o to chodzi żeby przerzucił wartości cin.good() i cin.fail() do funkcji a ten programik dalej ma ten sam problem
1
komentarz 21 listopada 2016 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)

no to przypisz sobie te wartości:

z = std::cin.good();
y = std::cin.fail();

i wtedy podawaj je do funkcji:

problem(liczba, z, y);

a nie czekaj aż zostaną podane przez użytkownika: 

std::cin>>z;
std::cin>>y;

i wypisane na ekranie:

std::cout<<std::cin.good();
std::cout<<std::cin.fail();

 

komentarz 21 listopada 2016 przez mcsobieski00 Nowicjusz (220 p.)
czyli "z = std::cin.good();" zadziała tak samo jak wykonywnie cin.good() i zapisze wynik w bool??

dzienki :)

edit: a pamiętasz może gdzie nauczyłeś sie programować ??

wystarczy link do strony czy nazwa
1
komentarz 21 listopada 2016 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)
przecież z i y to zmienne typu bool - sam je deklarowałeś w 9 linijce.
komentarz 21 listopada 2016 przez mcsobieski00 Nowicjusz (220 p.)
no tak tylko nie wiedziałem że w ten sposób można zapisywać dane

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 109 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2017 w C i C++ przez Krzychu234 Początkujący (350 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 105 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 190 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w C i C++ przez Huberti Gaduła (4,500 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...