• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

duży problem z menu wordpressa

0 głosów
72 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2016 w Systemy CMS przez użytkownika lukasso Nowicjusz (170 punkty)

Cześć,
Mam problem z drugim menu dla podstron z blogiem.Siedze nad tym z pare dni.Wszystkie sekcje mojej strony są jednej stronie(onepage)
oprócz stron z blogiem.Blog podzieliłem na trzy kategorie i chcę ,żeby zamiast menu z głównej strony na podstronach z blogiem było drugie menu.Zarejestrowałem menu w function.php:
function register_menu_last() {
register_nav_menu(‚menulast’,__( ‚menulast’ ));
}
add_action( ‚init’, ‚register_menu_last’ )

Wywołałem w index.php:

<?php wp_nav_menu( array( ‚container_class’=>’menu-menu-container’,’theme_location’ => ‚menulast’ ) ); ?>

Korzystam z motywu azoom: http://azoom.curvyslider.com/

Pojawiło się to menu pod
menu ze strony głównej:

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 listopada 2016 przez użytkownika Adam Kaczmar Bywalec (2,180 punkty)

Hej,

w wordpressie za header odpowiada plik header.php. Index.php zostaw w spokoju. ;)

W pliku header.php znajdź miejsce, w którym wywoływane jest menu i napisz tam instrukcję warunkową:

<?php
if (is_front_page()) {
  //wywołujesz menu dla strony głównej
} else {
   //wywołujesz inne menu
}
?>

Możesz też tworzyć osobne pliki headera dla różnych podstron, ale w tym przypadku to powinno wystarczyć.

komentarz 17 listopada 2016 przez użytkownika Jakub Domacki Użytkownik (510 punkty)
a jak mam dwa pliki header.php i header-models.php?

W miejscy html umieściłem header.php a w miejscu css header-models:

http://codepen.io/anon/pen/XNNpgQ
komentarz 17 listopada 2016 przez użytkownika Adam Kaczmar Bywalec (2,180 punkty)

Jakub, w Twoim przypadku header-models.php jest importowany do header.php za pomocą funkcji get_template_part('header', 'models').

Z tego co widzę, cały kod headera takiego jak go widzisz na stronie, zawarty jest w header-models.php.

komentarz 17 listopada 2016 przez użytkownika Jakub Domacki Użytkownik (510 punkty)
ok.Ale w którym miejscu mogę dodać tą funkcje o której pisałeś wcześniej?Ja przeglądam ,przeglądam i nie mogę znaleść.Pomozesz?:)
komentarz 17 listopada 2016 przez użytkownika Adam Kaczmar Bywalec (2,180 punkty)

Dla początkującego ten motyw może nie być taki łatwy do edycji, gdyż ma wiele własnych funkcji.

Menu odpalane jest funkcją azoom_get_nav_menu(), to jest jakaś funkcja specyficzna dla tego motywu. Powinieneś poszukać jej w plikach, zobaczyć co robi i wyedytować dodając to o czym pisałem wcześniej.

Koniecznie zaopatrz się w edytor tekstu, który umożliwia przeszukiwanie we wszyskich plikach projektu. :)

komentarz 18 listopada 2016 przez użytkownika Jakub Domacki Użytkownik (510 punkty)
Szukałem,szukałem.jest ta funkcja get_nav_menu ale jest w kilku miejscach i nie wiadomo, gdzie tego ifa dodać
komentarz 19 listopada 2016 przez użytkownika Jakub Domacki Użytkownik (510 punkty)
Znalazłem w function-core.php taki kawałek kodu:

if(!function_exists('azoom_get_nav_menu')){
/*
**    Check the menu chosen in the Theme Options and add or remove Menu Walker
**    Menu walker is "rock_menu_walker" class below
**
*/
    function azoom_get_nav_menu($echo = true){
        if(!has_nav_menu('primary')) return;

if(!is_bool($echo)) $echo = false;

if(function_exists('rockthemes_mega_menu') && !xr_get_option('disable_mega_menu', false)):
            return rockthemes_mega_menu(array('echo'=>$echo));
        endif;

if($echo):
            wp_nav_menu( array( 'echo' => $echo, 'theme_location' => 'primary', 'menu_class' => 'nav-menu', 'container_id'=>'nav', 'fallback_cb' => 'wp_page_menu' ) );
        else:
            return wp_nav_menu( array( 'echo' => $echo, 'theme_location' => 'primary', 'menu_class' => 'nav-menu', 'container_id'=>'nav', 'fallback_cb' => 'wp_page_menu' ) );
        endif;

return;
    }
}
 jak próbuje zmieniac wywala bład 500.Moze cos uda się inaczej zmienic?Masz pomysł?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 30 wizyt
pytanie zadane 1 dzień temu w Systemy CMS przez użytkownika ThePatrykOOO Mądrala (5,340 punkty)
0 głosów
1 odpowiedź 62 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2016 w Systemy CMS przez użytkownika tirex Gaduła (4,310 punkty)
0 głosów
1 odpowiedź 161 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2015 w HTML i CSS przez użytkownika damianlxlx5 Obywatel (1,880 punkty)
...