• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

odzyskanie utraconych danych z dysku zewnętrznego

Object Storage Arubacloud
0 głosów
448 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez kosia6 Nowicjusz (120 p.)
Cześć.

Na początku napiszę tylko, że jestem dziewczyną i daleko mi do głębokiej wiedzy z informatyki, tudzież rozwiązywania problemów czysto informatycznych.

Chodzi o to, że mam dysk zewnętrzny na którym miałam masę zdjęć, filmików itd. Przez jakiś czas ten dysk był podłączony do dekodera polsatu w celu nagrywania dzieciom bajek. Dzisiaj postanowiłam sobie zrobić porządek ze zdjęciami, czyli posegregować i wysłać do wywołania. Kiedy odłączyłam dysk od dekodera i podłączyłam do komputera okazało się, że nie ma w nim ani jednego zdjęcia :( nie ma nawet żadnego śladu, że tam coś było. Są tylko jakieś dziwne foldery, których komputer nie odczytuje, a podejrzewam, że to są nagrywane bajki. Czy jest jakiś cień szansy na odzyskanie tych zdjęć??

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
sprawdz ten programik:

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/odzyskiwanie_danych/Piriform_Recuva.html

ale bardzo mozliwe ze zostaly nadpisane jesli dysk dlugo pracowal,

a jesli bardzo zalezy Ci na tych zdjeciach to chyba bez specjalistycznego serwisu moze byc ciezko
komentarz 15 listopada 2016 przez kosia6 Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję za pomoc.

Niestety nie mogę ściągnąć tego programu. Wyskoczyła mi informacja, że aplikacja nie będzie działać na moim komputerze i że mam skontaktować się z wydawcą oprogramowania.

Nie wiem, czy okres  3 m-cy, gdy dysk był podłączony do dekodera to długo.... :(

Jestem gotowa wyłożyć każde pieniądze by te zdjęcia odzyskać, bo sama w tej materii jestem głupia jak but. Czy jeżeli te zdjęcia zostały nadpisane to nadal jest szansa, że je odzyskam??  A jeżeli tak to gdzie mogę się z tym udać?? Do ,,zwykłego" informatyka, czy do jakiś hiper, super speców od beznadziejnych przypadków??
komentarz 15 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
3 mc to niestety dlugo... bardzo, zwlaszcza jesli na dysku bylo cos zapisywane i usuwane, niestaty nie korzystalem z takich uslug wiec nie moge nic polecic, poszukaj za pomoca googla (w komputroniku chyba cos jest, ale jaka jest jakosc tych uslug to nie wiem)

Niestety tez nie jestem wstanie powiedziec czy nadpisane zdjecia da sie uratowac, wydaje mi sie ze moze byc bardzo ciezko lub wrecz nie mozliwe

Co do pokazanego programu to on powinien dzialac bez problemu. Zapmnialem wczesniej napisac zebys nie korzystala z tego "Menadzera pobierania", pobierz instalator bezposrednio, na przycisku "Pobierz teraz" masz rozwijalna liste, ustaw "Pobieranie bezposrednie" i kliknij ten przycisk, jak nie da rady to link do strony producenta:

https://www.piriform.com/recuva

I zignoruj polecenie ze aplikacja nie bedzie dzialac, ten komunikat to moze byc mikrosoftowa walka z konkurencja.
0 głosów
odpowiedź 15 listopada 2016 przez forumall Gaduła (4,310 p.)

Witam a mam pytanie czy możesz sprawdzić jaki jest format??? Wchodzisz Komputer wybierasz dysk jaki jest nie do odczytu właściwości dysku.

patrz Zrzut 

 

komentarz 15 listopada 2016 przez kosia6 Nowicjusz (120 p.)
Cześć.

Dziękuję za zainteresowanie ;)

W ty miejscu co mi zaznaczyłeś jest napisane FAT32.

I dodatkowo, zawsze jeszcze jak wrzucałam coś na dysk to po tym jak komputer ,,zobaczył" go to nazywał ten dysk  dysk wymienny SAMSUNG (coś tam), a teraz widzi ten dysk jako CP_PVR (F)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 124 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2020 w Urządzenia mobilne przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 7,537 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...