• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z uruchomieniem systemu Windows - narzędzie do naprawy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,867 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez rubiikk Obywatel (1,900 p.)
Cześć.
Każda moja próba uruchomienia systemu windows 7 kończy się ładowaniem plików przez system, a następnie narzędziem do naprawy systemu podczas uruchomienia. Narzędzie sprawdza, czy w systemie nie ma żadnych błędów, tylko, że to narzędzie nie może automatycznie naprawić komputera. W porządku - idę dalej i próbuję przywrócić system lub odzyskać obraz systemu. Niestety kończy się to fiaskiem, ponieważ otrzymuję komunikat, że "nie utworzono punktów przywracania na dysku". Co mogę w takiej sytuacji zrobić i od czego zacząć naprawdę systemu?
komentarz 12 listopada 2016 przez niezalogowany
spróbuj uruchomić z tej płyty wiersz poleceń CMD i tam wklep jeszcze: "chkdsk c: /r"
komentarz 12 listopada 2016 przez rubiikk Obywatel (1,900 p.)
komentarz 12 listopada 2016 przez niezalogowany
toooooo jeszcze naprawa błędów z poziomu cmd:  chkdsk c: /f
komentarz 12 listopada 2016 przez rubiikk Obywatel (1,900 p.)
To samo wyskakuje.
komentarz 12 listopada 2016 przez niezalogowany
na moje pozostaje faktycznie zrobić kopię zapasową plików i walczyć tak jak wskazuje @mbabane

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
ja bym zaczal od zrobienia kopii waznych plikow za pomoca jakiegos live cd, bo byc moze ze nie obejdzie sie bez reinstalki systemu
komentarz 12 listopada 2016 przez niezalogowany
noooo, to też fakt, z góry założyłem, że tak się robi w takich sytuacjach :P
komentarz 12 listopada 2016 przez rubiikk Obywatel (1,900 p.)
Live cd?
komentarz 12 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
np. za pomoca instalki jakiejs dystrybucji linuksa, albo np. tego:

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/antywirusy/Kaspersky_Rescue_Disk.html
0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2016 przez niezalogowany
Może zacznij od napisania: czy coś pobierałeś wcześniej, instalowałeś, zastanów się, co robiłeś przed ostatnim resetem komputera, w wyniku którego powstał problem... i tu opisz co robiłeś
Być może najszybsza droga do znalezienia przyczyny.

Poza tym, jeśli masz płytkę systemu windows, którego posiadasz to uruchom ją i z płyty uruchom narzędzie naprawy systemu windows, powinno pomóc w większości przypadków.
komentarz 12 listopada 2016 przez rubiikk Obywatel (1,900 p.)
Przed moim wyjazdem z domu, czyli trzy dni temu nic nie instalowałem, tylko w połowie ściągnąłem dwa pliki MKV. Przy próbie uruchomienia komputera w trybie awaryjnym dzieje się identyczna sytuacja, którą opisałem powyżej.
0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Cześć, zrób jak forumowicze wyżej napisali: wypal sobie p Ubuntu na płytce/pendrive i gdy go już uruchomisz (przykładowy tutorial: https://www.youtube.com/watch?v=wpALe245EOQ ) użyj do tego np programu rufus.

Niestety musisz się liczyć z tym, że jeśli nie możesz w żaden sposób naprawić tego błędu który masz, będziesz zmuszony sformatować komputer.
0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Czy te wszystkie problemy nie wynikają z tego że partycja systemowa jest "przepełniona"?

Próby naprawy kończą się fiaskiem bo brak miejsca.

Pytanie należy do tych dziwnych ale może warto rzucić okiem.

Po przeczytaniu wypowiedzi sądzę że kolega @mbabane dobrze radzi.

Tylko że...jeśli moje przypuszczenia co do miejsca na dysku są słuszne,to podczas reinstalacji wystapi problem.System Windows nie może utworzyć katalagu windows.old z braku miejsca na dysku.

Potraktuj to jako "głosne myślenie",jak burza mózgów to burza mózgów ;)
0 głosów
odpowiedź 17 listopada 2016 przez Littleamnesia Nowicjusz (140 p.)
jeżeli bawiłeś się bootowaniem to w woerszu poleceń polecam

bootrec.exe /fixboot a następnie bootrec.exe /fixmbr (takie objawy ma 8 i 10, ale nie 7)

jeśeli nie:

sfc /scannow (powinno pomóc jeżeli są jest problem z plikami systemowymi)

*

dlaczego checkdisk nie pomaga? bo może jak wpiszecie chkdsk /? to dowiecie się że używacie złego narzędzia. chkdsk jest od sprawdzania spójności danych na danym dysku. przydaje się, ale bardzo rzadko.

kwestia instalacji (z ilością miejsca) też błędna. instalatory vista i w górę blokują opcję instalacji w przypadku zbyt małej ilości miejsca na dysku twardym (win7x64 ok 9GB win10x64 ok 15-20GB). windows .old to przeniesione pliki katalogów winows., users program data i jeszcze jednego

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 152 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez BIREXD Obywatel (1,180 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,267 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 489 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...