• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szkoła ponad gimnazjalna...

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
336 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
Witam, cześć, siemanko ! :D

Ogólnie jestem uczniem gimnazjum i zastanawiam się jaką wybrać szkołę ponadgimnazjalną ? w stronę informatyki.  liceum czy technikum ? i jakie są najlepsze licea/technika (informatyczne) w polsce ? i czy warto szukać jakiejś dobrej szkoły w całej polsce ? czy nie jest to aż tak ważne i wystarczy jakaś szkoła taka 'zwykła' nie najlepsza w jakis tam rankingach ? ?

 

Pozdrawiam ! :)

4 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
wybrane 10 maja 2015 przez Szymon Szendzielorz
 
Najlepsza
Wybierz najlepszą szkołę, do jakiej się dostaniesz w okolicy, ale żeby jezda po kraju za liceum to bezsens. Szczególnie, że, jak mniemam, chcesz być programistą. Programistą zostajesz przez doświadczenie i pracę w zaciszu domowym. Dobry nauczyciel oczywiście ci pomoże obrać jakiś kierunek nauki i doceni postępy, ale jeśli masz motywację i obeznajesz się na rynku, to dasz radę i bez tego.

Jeśli chcesz być ogólnorozumianym informatykiem, wybierz technikum informatyczne. Jeśli jednak chcesz być programistą, koniecznie wybierz liceum. Nie jesteś rok w plecy, masz matematykę i fizykę na wysokim poziomie, dzięki czemu możesz pójść na studia informatyczne bez większych kłopotów z tymi przedmiotami.
komentarz 10 maja 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Pięknie napisane. Podpisuje się pod tym :)
+3 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez kamilwdg18 Obywatel (1,080 p.)
Powiem tak, ja jestem w technikum, na internacie 50 km od miasta. Moim zdaniem wybrałbym Technikum z profilem technik informatyk. Ktoś napisał że matma w technikum łatwiejsza....to chyba nie w moim. Pierwszy rok to faktycznie składanie komputera i inne takie pierdoły jak instalacja windowsa alb ubuntu, ale się przemęczysz. Druga klasa to projektowanie sieci lokalnych i tym sam się raczej nie zainteresujesz jeśli nie miałeś tego w szkole. Poziom programowania oczywiście na starcie ssie bo uczymy się algorytmów, ale nie zapomnijmy że nauczyciele mają taki program - przygotować nas do matury z infy. Tworzenie stron też mam, ja się trochę nudzę ale dobrze sobie tworzyć coś pod okiem nauczyciela. Najciekawsze jest od 3 klasy, bazy danych i serwery, czyli to co się bardzo przydaje (przynajmniej z mojego punktu widzenia). Ostatnia sprawa to to że na technikum zaoszczędzisz kilkanaście tysięcy zł. Masz 3 kwalifikacje i tytuł technika informatyka. Jedna kwalifikacja z tego co słyszałem to ponoć kilka tysięcy złotych. Mam także możliwość zrobienia dodatkowych kwalifikacji, np.  uprawnienia elektryka czyli będe mógł zakładać gniazdka do prądu bez konieczności współpracy z elektrykiem. Masz też praktyki i kontakt do firm które (jeśli to dobre technikum) współpracują ze szkołą i jest możliwość pracy u nich. Jeden uczeń naszej szkoły pracuje w serisie Allego a drugi pisze mobilną wersje GG i zarabiają naprawdę dobre pieniądze bez studiów. To na tyle, takie jest moje zdanie, Pozdrawiam :)
komentarz 10 maja 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
Dokładnie! Technikum to także bardzo dobra opcja, a jeśli jeszcze masz dobrych nauczycieli to możesz się równie mocno o ile nie lepiej rozwinąć niż w liceum. A jeśli jeszcze coś samemu dłubiesz, to tym bardziej masz więcej czasu na własny rozwój.
+2 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Ja bym wybrał liceum, zwykle w technikach poziom matematyki i fizyki jest niższy a to właśnie te przedmioty pozwolą Ci dostać się na studia, poza tym jesteś jeden rok do przodu. Szukaj szkoły o wysokim poziomie, aczkolwiek nie przesadzaj, żeby nie jeździć po całej Polsce.

komentarz 10 maja 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
xD dobre streszczenie, czystszy kod
komentarz 10 maja 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Nie żebym wnikał ale z technikum także można dostać się na studia.
komentarz 10 maja 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Nie żeby coś ale tracisz 1 rok i często i tak słabiej zdajesz maturę.
komentarz 10 maja 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
A wg mnie technikum to też bardzo dobra opcja. Ja jestem zadowolony - często pomagam znajomym z liceum, którzy powinni być przede mną z materiałem, a w cale tak nie jest i powiem, że poziom wykładu zależy w głównej mierze od nauczyciela. Przez te niecałe dwa lata mój poziom myślenia abstrakcyjnego bardzo się rozwinął. Jedyne czego żałuje, to że nie mam rozszerzonej fizyki, ale ostatnio znalazłem bardzo dobrą serie wykładów video z politechniki Wrocławskiej - fizyka I. Wpiszcie sobie na youtubie - fizyka całkowicie od podstaw w przystępnym wydaniu, a w dodatku za darmo. No i po technikum mam jednak zdane 3 kwalifikacje i pojęcie o większości dziedzin informatyki, a nie tylko programowaniu. Pamiętajmy, że liczy się też wszechstronność - ważne żeby czerpać wiedzę, bo potem możesz połączyć ją w rozwiązanie, na które ktoś kto zna się tylko na programowaniu by nie wpadł, bo nie połączyłby elementów w ten sposób. Oczywiście nie krytykuję ani nie kwestionuję - ja jestem zadowolony i to bardzo.

 

I tak do wszystkich zachwalaczy liceum - i tak na pierwszym roku studiów na wielu uczelniach jest coś takiego jak informatyka ogólna i dopiero później wybiera się specjalizacje. Co za tym idzie? A no, ja idąc po technikum głównie będę się martwił o matmę i fizykę, a na resztę przedmiotów to raczej będę chodził wyluzowany, bo większość z tych rzeczy robiłem już w technikum ;) Wy natomiast będziecie się martwić o całą resztę. Tak czy siak, na początku zapewne następuje wyrównanie poziomu, tak aby ludzie po technikum też byli w stanie rozumieć np. wykłady z fizyki. Nie myślcie, że pójdziecie na studia i jedyne co będziecie robić, to kodować, bo dojście do tego momentu wymaga trochę czasu...

 

Taka jest moja opinia, jeśli się mylę to proszę mnie poprawić/
+2 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez Krzysiek Rojowski Obywatel (1,110 p.)
Ja polecam ci Liceum ponieważ nauczysz się tam programowania(zwłaszcza w C++),a w technikum bardziej będziesz zajmował się naprawą i składaniem komputera itd. :)
komentarz 10 maja 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
A guzik prawda, ja mam w tygodniu w drugiej klasie technikum informatyczengo 2 godziny C++, 3 godziny projektowania aplikacji interentowych HTML/CSS/JS/PHP/MySQL + edycja grafiki i video, a także 12 godzin [tutaj nie wiem jak jest podzielone, bo wszystko mam z jednym nauczycielem i szczerze mówię, że idę na majstra :D] UTK, Diagnostyki i naprawy, Budowy sieci i systemów operacyjnych ;)

I szczerze przy np. diagnostyce często zdarza mi się skończyć szybciej zadanie/ćwiczenie i mam czas dal siebie, więc równie dobrze mogę coś zakodzić i czuć luzik ;)

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 344 wizyt
+9 głosów
7 odpowiedzi 465 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kimi Bywalec (2,050 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...