• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sass- kompilacja na css

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,775 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2016 w Inne języki przez SandraS Obywatel (1,400 p.)
Zainstalowałam sass i compass. Pracuję z książką. Po utworzeniu plików z kodem css i zaimportowaniu ich do pliku styles.scss za pomocą @import i włączeniu w wierszu poleceń compass watch nic się nie dzieje na stronie. Nie generuje się plik css w folderze css i nie widać go na stronie (strona jest surowa). Jak to działa? Gdzie robię błąd? Jeżeli w kodzie strony każą mi dać ścieżkę do kodu css w folderze css, który jest pusty. W jaki sposób styles.scss jest połączony z plikiem strony?
Ktoś mi to wytłumaczy łopatologicznie bo chyba nie potrafię tego pojąć a książka nie pomaga :(
Może jakiś tutorial?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 listopada 2016 przez Jacek Rojek Bywalec (2,380 p.)
wybrane 6 listopada 2016 przez SandraS
 
Najlepsza

możesz zainstalować plugin do edytora teksu, który zrobi konwersje automatycznie przy zapisie. Ja używam np Atom i sass-autocompile 

Możesz tez użyć task managera jak np Grunt, i w nim to skonfigurować.

Edit: najpierw opanuj sam SASS i wtedy zacznij używać compass

 

komentarz 5 listopada 2016 przez SandraS Obywatel (1,400 p.)
Nie chcę pluginów, nie znam się na tym. Książka zmusza mnie do tego, że poznaje sass i compass i nie potrafię tego rozdzielić, nie wiem gdzie jest granica :(
komentarz 6 listopada 2016 przez Jacek Rojek Bywalec (2,380 p.)
edycja 6 listopada 2016 przez Jacek Rojek

SASS to Preprocessor ktory ulatwia pisanie CSS poprzez dodanie nowych mozliwosci jak zmienne albo nesting. Pliki .scss nie są rozpoznawalne przez przegladarki, wiec kod napisany w .scss musi byc zamieniony na zwykly plik .css ktory mozesz dodac do strony. SASS daje ci latwa mozliwosc łączenia plikow typu .scss(modułów) uzywajac "include" zasada jest taka ze dajesz wszystkie moduły do jednego pliku i ten plik konwertujesz na .css.min co zmiejsza rozmiar pliku. Compass to taki popularny dodatek.

Czego uzywalas do instalacji SASS? Node.js? Ruby on Rails? czy wyswietla sie jakis error w konsoli?

Czy na pewno jestes w folderze projektu gdy wpisujesz "compass watch"?

Blog z tutorialami

komentarz 6 listopada 2016 przez SandraS Obywatel (1,400 p.)
Do instalacji użyłam Ruby. To też nie było proste bo nie widziało gem ale jakoś udało mi się to zainstalować. Przespałam się z tym i zainstalowałam Scout- tam wrzuciłam folder z moim projektem i wygenerowało mi css, dziękuję :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 515 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez Pie0ne Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 994 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 443 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez Lukasz9210 Obywatel (1,060 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...