• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System na dysku zewnetrznym ssd USB 3.0

0 głosów
1,311 wizyt
pytanie zadane 27 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez pytajacy090 Nowicjusz (160 p.)
Chce zakupić dysk SSD/HDD na ktorym mam zamiar postawić system windows 7.
 (nie mogę nic zmieniac w systemie znajdujacym sie we wbudowanym dysku).

Planuje iż będzie to "przenośny system" np, pojade do rodzicow podlacze do kompa, botowanie z USB i odpalam swoj system z programami i danymi.

Oczywiscie SSD bedzie o wiele szybszy od HDD.

Prosze o opinie czy ktoś ma doświadczenie z pracą na systemie znajdującym sie na zewnetrznym dysku?

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 października 2016 przez jacek96 Nowicjusz (180 p.)
Powiem z własnego doświadczenia. Linux dobrze radzi z takimi rzeczami, ale nie na 100%. Jak próbowałem z windowsem to nigdy nie zobaczyłem pulpitu. Może to kwestia ustawień.
0 głosów
odpowiedź 27 października 2016 przez pytajacy090 Nowicjusz (160 p.)
Komuś taka konfiguracja działała, z windowstem 7? Jak sie ma realna prędkość SSD i HDD jeśli chodzi o używanie systemu na dysku zewnetrznym podpiętym pod USB 3.0.
0 głosów
odpowiedź 27 października 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,110 p.)
Z tego co wiem i z tego co sam próbowałem to Windows w ogóle nie działa przez USB. Bootloader czy coś innego wykrywa, że system jest podłączony przez USB (lub bodajże FireWire) i nie chce w ogóle systemu włączyć dalej.

Nawet jak by się dało to wątpię by taki zewnętrzny dysk z wyjętym systemem działał na jakimkolwiek innym komputerze niż ten w którym był wcześniej. Instalator Windowsa dostosowuje system do bieżącej konfiguracji. Windowsy to nie Linux Live.

Opcja zainstalowania Windowsa na nośniku USB była możliwa chyba w Windowsie 7 lub 8 w wersji Ultimate. Proces polegał na instalacji Ultimate na jakimś komputerze, a potem z tego systemu instalacja nowego ja Pendrive czy dysku. Format tak czy tak wychodzi.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 719 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 258 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 71 wizyt
pytanie zadane 23 marca w Sprzęt komputerowy przez Janusz 1987 Nowicjusz (150 p.)
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

62,306 zapytań

108,432 odpowiedzi

226,358 komentarzy

35,030 pasjonatów

Przeglądających: 140
Pasjonatów: 0 Gości: 140

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...