• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie w C na linuxie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,593 wizyt
pytanie zadane 23 października 2016 w C i C++ przez Kapi2222 Obywatel (1,220 p.)
Witam :) Muszę poćwiczyć programowanie w języku C na Linuxie. Problem tylko że niestety go nie posiadam, mam natomiast Virtual Box'a ale działa on u mnie wolno i nie działałoby to dobrze. Macie może jakąś poradę jak mam to sobie poćwiczyć jeśli nie mam tego linuxa? ;) Chodzi mi o samą kompilację tych programów w terminalu, żeby przećwiczyć ;)
komentarz 23 października 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
na usb 3.0
komentarz 23 października 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

Problem tylko że niestety go nie posiadam

Przecież jest darmowy XD To tylko kwestia pobrania. Jeśli VB ci nie odpowiada (może za mało RAMu?) to po prostu zainstaluj "obok" windowsa.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 października 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

vim + ubuntu server laugh

Albo ubuntu server + sshd  <=> putty + vim 

ubuntu server na virtual Boxie :) bez środowiska graf.

komentarz 23 października 2016 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
(albo cokolwiek innego bez środowiska graficznego)
0 głosów
odpowiedź 23 października 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
Nie wiem czy to cie zadowoli ale na stronce tutorialspoint.com w "code ground" (czy jakos tak) masz do wyboru jezyki w ktorych mozesz programowac na tej stronie. Jest tam rowniez c,c++, no i wszystko jest oparte o linuxa.

Sorry za brak polskich znakow, pisze z telefonu.
komentarz 23 października 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Od kiedy na telefonie nie ma polskich znaków?
komentarz 24 października 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
Kwestia klawiatury.
0 głosów
odpowiedź 24 października 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Masz do wyboru albo instalacja Linuksa obok Windowsa albo instalacja Linuksa na pendrive.
0 głosów
odpowiedź 24 października 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
https://syntax-shell.me

Załóż tu konto i możesz pracować :) Vim twoim przyjacielem.
0 głosów
odpowiedź 24 października 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Możesz uruchamiać Linux w pamięci RAM przez jakąś dystrybuche Live CD, np. Linux Mint 18, a kody źródłowe programów zapisywać na USB lub poprzez NTFS-3G na partycji Windowsa. Mint ma wbudowany edytor lub notatnik do pisania kodów lub kompilujesz w konsoli pliki z C. Możesz też w trybie Live Cd na Mint zainstalować całe IDE np. Geany, CodeBlocks lub po prostu pobrać CLion w wersji ALFA EAP i bez instalacji uruchomić czeskie rozbudowane IDE. Taka konkurencja dla VS pod C.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 741 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2020 w Offtop przez Gabel88 Początkujący (430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 306 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 875 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...