• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dźwięk z HDMI i głośników USB wydobywany jednocześnie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,633 wizyt
pytanie zadane 20 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
zmienione kategorie 20 października 2016 przez Michau Xlow
Witam serdecznie drodzy forumowicze i pasjonaci, od dłuższego czasu borykam się z pewną niejasnością... Mianowicie, korzystam z kompa z windows10, do którego mam podłączony monitor i tv przez HDMI, oraz dodatkowo są podpięte głośniki Logitech'a pod port USB, moje pytanko... Czy można, istnieje opcja, możliwość ustawienia obu tych urządzeń jako aktywne, tak jednocześnie wydobywał się dźwięk z głośników Logitech'a USB jak i głośników tv poprzez HDMI? W ustawieniach mogę dowolnie ustawiać te urządzenia na domyślne, ale działają tylko jedne głośniki, te które ustawiam jako domyślne... Ktoś coś wie w tym temacie? Dzięki, z góry za jakiekolwiek poszlaki.

Michau

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 października 2016 przez nanoSolum Użytkownik (830 p.)
Bezpośrednio system nie oferuje takiej możliwości, ale możesz zainstalować wirtualne wejścia/wyjścia audio (oferowane przez dodatkowy programik) i ustawić nasłuch z jednego urządzenia na inne.
komentarz 20 października 2016 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
No właśnie niby, teoretycznie jest opcja pod samym systemem tego dokonać (http://www.addictivetips.com/windows-tips/how-to-play-audio-through-hdmi-speakers-simultaneously-in-windows-7/)... ale po dostosowaniu się do tych poleceń nie ma końcowego efektu. A co do tych osobnych/.dodatkowych programów znasz może jakiś godny polecenia? Testowałeś coś tego typu?
komentarz 20 października 2016 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
edycja 20 października 2016 przez Michau Xlow
Hmm... Zdołałem już sprawdzić kilka tych wirtualnych programików... Żaden jednak nie ma opcji ustawienia głośnika USB z HDMI, bądź nie mogę takowego programu znaleźć... Natomiast jeśli chodzi o urządzenia audio (słuchawki, głośniki) podłączane za pośrednictwem "jack'a" bez problemu... Chore...
komentarz 21 października 2016 przez nanoSolum Użytkownik (830 p.)

Używałem i polecam Virtual Audio Cable. Swoją drogą czy te głośniki nie mają może jakichś swoich sterowników/oprogramowania? Może w nim byłaby możliwość jakiejś zmiany.

0 głosów
odpowiedź 20 października 2016 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
edycja 20 października 2016 przez Michau Xlow
Mocno mnie zaintrygował ten temat i zacząłem wertować sieć... Niestety nic pomocnego nie znalazłem, video/audio bezproblemowo (HDMI, głośniki czy słuchawki na jack'a). Głośniki pod port USB to bardzo słaby pomysł, wręcz uciążliwy. (Masa urządzeń podpinana jest pod USB, a nadmiaru portów USB raczej nie ma w pecetach, natomiast pod karty dźwiękowe, wejścia audio poza słuchawkami i głośnikami nic więcej nie podłączymy-chore) Inna bajka micro USB... Zaczynam powątpiewać, że w ogóle istnieje jakakolwiek opcja odsłuchiwania dźwięku z urządzeń USB i HDMI w tym samym czasie (jednocześnie)... Choć to, że niczego na ten temat nie znalazłem, nie wyklucza braku takich możliwości.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 326 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez GroszekMonster Nowicjusz (240 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 2,022 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...