• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

validator kodu html5 error head meta IE edge chrome 1

Object Storage Arubacloud
0 głosów
665 wizyt
pytanie zadane 15 października 2016 w HTML i CSS przez qlucha Obywatel (1,790 p.)
<!DOCTYPE  html>
<html lang="pl">
   <head>
      <meta charset="utf-8" />
	  <meta  name="description" content="[#description#]" />
	  <meta name="keywords" content="[#keywords slowo,slowo,slowo#]" />
	  <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge,chrome=1" />
	  <title> zabawa z listami </title>
	  <style type="text/css">
	 </style>
   </head>
......</html>


ERROR A meta element with an http-equiv attribute whose value is X-UA-Compatible must have a content attribute with the value IE=edge.

Witam ,pierwszy raz zadaje pytanie na forum i nie udało mi się znaleść odpowiedzi na to pytanie.

Jestm świeżo po rejestracji 4 minuty temu, Moje pytanie , 

Wstawiłem kod do validatora kodu html i w sekcji head wywala mi błąd z  value IE=edge

błąd validatora zgłasza że potrzebny jest atrybut z wartością IE=edge , problem w tym że ta wartośc jest zdefiniowana ale z dodatkową odnośnie chroma co zrobić zeby przejść pozytywnie validacje kodu ???

 

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 15 października 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

Wywalić bzdurne i niepotrzebne chrome=1, bo Chrome Frame przestało istnieć w 2014 roku i używanie tej technologii jest NIEBEZPIECZNE I BEZSENSOWNE.

komentarz 15 października 2016 przez qlucha Obywatel (1,790 p.)
Rozumiem że chrome=1 jest przestarzałą technologią , Ale w metadane wstawiłem

tą linie kodu zgodnie z zaleceniami Mirosława Zelenta twórcy tego bloga i tej strony i licznych kursów, Rekomendował w swoim kursie zapis tego kodu w takiej postaci z chrome=1

KURS HTML odcinek 1 . tworzenie stron www  23.20 minuta kursu opowiada o tej lini kodu

dlaczego jej używać i w jakiej postaci. Czyli już teraz sam nie wiem co mam zrobic z ta linia kodu.
1
komentarz 15 października 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

Jaki jest sens zmuszania usera do używania prastarej wersji Chrome (~28)?

MZ po prostu się myli, jedyną sensowną wartością jest IE=edge.

komentarz 17 października 2016 przez qlucha Obywatel (1,790 p.)

Chciałem  podziekować za zainteresowanie się moim pytaniem i udzielenie odpowiedzi .

Bede się stosował do twoich zaleceń  z całym szacunkiem do wiedzy MZ i świetnych kursów które tworzy wkładając w ich powstanie specjalistycznej wiedzy z IT i dużo cięzkiej pracy Dzięki.smileyyes

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 290 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2020 w C i C++ przez Nowicjusz13 Użytkownik (570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,100 wizyt
pytanie zadane 7 września 2019 w PHP przez ItsMe Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,728 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...