• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed connect.php polaczenie z baza danych

Object Storage Arubacloud
–1 głos
608 wizyt
pytanie zadane 11 października 2016 w PHP przez saturn Nowicjusz (200 p.)
zamknięte 13 października 2016 przez saturn
witam !

jako ze jestem  początkującym starszym samoukiem chciałbym zadać proste  jak dla kogo ?, lecz  dla mnie trudne pytanie :

yutube  M.Zelent PhP   pewno znacie ten odcinek , i wszystko jest ok na localhost  ,  tylko podpowiedzcie  jak to samo zrobic na hoscie czy tez serwerze  PRV.pl ???

chcialem sprawdzic poprawnosc dzialania na serwerze profesjonalnym i  lipa , jakies sugestie pomysły >???  

Pozdrawiam  wszystkich uczestnikow

ps. do sprawdzenia www.100464prv.pl
komentarz zamknięcia: brak pomocy nikt nie wie co sie dzieje

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Musisz podać zamiast danych localhosta dane z hostu prv które dostałeś.
komentarz 11 października 2016 przez saturn Nowicjusz (200 p.)
tak tez jest zrobione
komentarz 11 października 2016 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
Nie rozumiem wiec Twojego problemu.
0 głosów
odpowiedź 11 października 2016 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
$host = "localhost";

Tutaj chyba nie musze tlumaczyc..

$db_user = "root";

Nazwa uzytkownika, na localhoscie to root jest, ale moze byc bagietka15

$db_password = "";

Jesli twoja baza danych ma haslo, wpisz je tu

$db_name = "osadnicy";

Nazwa bazy danych

0 głosów
odpowiedź 11 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

chcialem sprawdzic poprawnosc dzialania na serwerze profesjonalnym i  lipa , jakies sugestie pomysły >???  

Nic nam to nie mówi.

Przynajmniej podałeś linka do strony (błędny, ale można zgadnąć prawidłowy) i jak rozumiem chodzi o pokazujący się

Error: 2005

Chwila w Google wystarczy, aby ustalić, że jest to błąd spowodowany podaniem błędnego prawdopodobnie hosta bazy danych, sprawdź jaki powinien być (ewentualnie możesz sprawdzić inne dane).

A tak zupełnie przy okazji:

na hoscie czy tez serwerze  PRV.pl 

na serwerze profesjonalnym 

No raczej nie nazywałbym tego "profesjonalnym" serwerem. 

komentarz 11 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Hmm faktycznie wygląda na to, że jest dobrze (takiego hosta jeszcze nie spotkałem dlatego podejrzewałem, że może być zły).

W kodzie masz na pewno wszystko dobrze, odpowiednie zmienne z danymi podstawione w odpowiednie miejsca?
komentarz 11 października 2016 przez saturn Nowicjusz (200 p.)
znaczy zmieniłem tylko connect.php  baza danych z nazwa uzytkownica taka sama jak w tutorialu  dlatego mnie to zastanowilo , ja jako laik i tak nie dojde do tego czy to jest ok czy tez nie
komentarz 11 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jeśli jesteś pewien, że wpisane dane są dobre i kod też jest w porządku to nie wiem o co może chodzić, może coś z samym prv.pl? Może to słabe rozwiązanie i zupełnie dookoła, ale próbowałeś na jakimś innym hostingu?
komentarz 12 października 2016 przez saturn Nowicjusz (200 p.)
chyba musze zapytac samego Miroslawa Zelent bo przeciez on to napisal wiec powinien wiedziec  a jak na razie :(  i powoli trace chec   

Pozdrawiam  Arek
komentarz 12 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Obawiam się, że Pan Zelent może nie mieć czasu, aby odpisać bo pewnie sporo osób do niego pisze. A jeśli nawet go znajdzie to nie wiem czy coś więcej Ci powie, błąd ewidentnie mówi o problemach z nawiązaniem połączenia z bazą, z tego co znalazłem to konkretnie hosta. Jeśli więc działa Ci na localhoście i ten sam kod z poprawnymi danymi z panelu nie chce zadziałać na serwerze prv to proponuję Ci skontaktować się z pomocą hostingu (zapewne od darmowego hostingu żadnej pomocy nie dostaniesz) albo po prostu spróbować innego hostingu, nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Również pozdrawiam i polecam się tak szybko nie poddawać.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 263 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2018 w PHP przez Piotr Fajny Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 429 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2017 w SQL, bazy danych przez buhh1231 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 83 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2021 w SQL, bazy danych przez domkub12 Początkujący (480 p.)

92,581 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...