• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadanie w HTML

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,044 wizyt
pytanie zadane 11 października 2016 w HTML i CSS przez LinosiK Obywatel (1,920 p.)
Witam, jestem uczniem 2 klasy Technikum informatycznego. Z przedmiotu " Witryny i aplikacje " Dostaliśmy zadanie na 6 w którym należy zrobić Formularz Reklamacyjny ( mam już gotowy ), i do tego po wypełnieniu wszystkich pól w Formularzu po naciśnięciu przycisku " Wyślij " ma otworzyć się druga strona na której będzie całe podsumowanie które zostało wpisane w formularz. Nauczyciel powiedział że jak to zrobimy to nie ma znaczenia ważne żeby było zgodne z językami informatycznymi, żeby działało i oczywiście żebyśmy wiedzieli co i jak użyliśmy, będę wdzięczny jeśli ktoś będzie chciał mi pomóc lub chociaż naprowadzić co i jak zrobić.
komentarz 11 października 2016 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
No niezle, 2 technikum i taka latwizna.. hehe
komentarz 11 października 2016 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Jestem w 3 i bym tego nie zrobił bo dopiero teraz zaczynamy i mamy ogarnąć podstawy podstawowych języków, w 1,5 roku... Dlatego lepiej zacząć samemu się edukować w domu bo żadna szkoła programowania nie nauczy
1
komentarz 11 października 2016 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
Dopiero teraz odkryles ten fakt? lol, zmarnowales troche czasu

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 11 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)

Odbieranie danych formularza w php na 6 w 2 tech :d  konkretny poziom :D

 

$_POST['pies']=1;
$_POST['kot']=2;
$_POST['krowa']=3;

if(!empty($_POST)) {
    foreach ($_POST as $item) {
        echo $item . "<br>";
    }
}

 

komentarz 11 października 2016 przez LinosiK Obywatel (1,920 p.)
Chodzi Ci o to że taki wysoki ? :D

Dzięki za kod, a czy byłbyś w stanie opisać mi to tak żebym wiedział o co chodzi i nie był zielony jak nauczyciel mnie spyta skąd to mam itp ? :P
komentarz 11 października 2016 przez LinosiK Obywatel (1,920 p.)
edycja 11 października 2016 przez LinosiK

i Gdzie mam wpakować to co podałeś. :/

zamieszczę swój kod żeby może było trochę jaśniej.

<!DOCTYPE html>
<head>
<html>
	<meta charset="utf=8">
		<title>Zadanie domowe</title>
</head>
<body>
<table>
	<tr><td colspan="2">Formularz reklamacyjny</td></tr>
		<tr><td>Imie:</td>
		<td><form> <textarea name="text" placeholder="Tu wpisz imie"></textarea></form></td></tr>
			<tr><td>Nazwisko:</td>
			<td><form> <textarea name="text" placeholder="Tu wpisz nazwisko"></textarea></form></td></tr>
	<tr><td>Czy sprzet dziala?</td>
	<td><form><input type="checkbox" name="wybor" value="Tak"/>Tak
	<input type="checkbox" name="wybor" value="Nie" checked="checked"/>Nie</form></td></tr>
		<tr><td>Opis problemu:</td>
		<td><form> <textarea name="text" cds="15" rows="4" placeholder="Opisz swoj problem"></textarea></form></tr></td>
	<tr><td colspan="2"><button type="submit" name="Przycisk1">Wyslij</button></td></tr>
</form>
</table>
</body>
</html>

 

komentarz 11 października 2016 przez Patryk Rafał Bywalec (2,700 p.)
ale sieka w kodzie weź to jakoś formatuj
komentarz 11 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Masz stworzyć stronę xxx.php wysłać na nią formularz i odebrać dane metodą post/get. Pierwszy lepszy kurs php i sobie zobacz jak to działa.
komentarz 11 października 2016 przez LinosiK Obywatel (1,920 p.)
Mam połączone 2 strony jednak nie wiem co musi znaleźć się w kodzie drugiej strony aby wszystko ładnie się wyświetliło :/
komentarz 11 października 2016 przez Patryk Rafał Bywalec (2,700 p.)
tak jak mówiłem żeby kod php zadziałał musi być jakiś serwer polecam xammpa bo przeglądarka nie przetworzy ci kodu php :)
komentarz 11 października 2016 przez LinosiK Obywatel (1,920 p.)
Czyli nie uda mi się zrobić tego w 2 plikach które będą umieszczone w jednym katalogu na komputerze ? :/
komentarz 11 października 2016 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
Uda, tylko zainstaluj xammpa, bo php/mysql itp nie bedzie dzialac bez zadnego serwera, xammp to localhost, przetworzy ci kod php na kod html

Mirek mowil chyba o tym w swoim poradniku do php
0 głosów
odpowiedź 11 października 2016 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Formularz w html, przekierowuje do strony w PHP, która pobiera zmienne
komentarz 11 października 2016 przez LinosiK Obywatel (1,920 p.)
Czyli że muszę zrobić dodatkową stronę w php i zrobić przekierowanie do niej po naciśnięćiu przycisku " Wyślij " ?
komentarz 11 października 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
0 głosów
odpowiedź 11 października 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
znajdz jakis kurs php i oraj
0 głosów
odpowiedź 11 października 2016 przez Patryk Rafał Bywalec (2,700 p.)
podpowiem skorzystaj z metod post i action :)
komentarz 11 października 2016 przez LinosiK Obywatel (1,920 p.)
nie miałem jeszcze tych metod, można prosić o jeszcze jakieś wskazówki ?
komentarz 11 października 2016 przez Patryk Rafał Bywalec (2,700 p.)
edycja 12 października 2016 przez HaKIM
<form action="dane.php" */tu wysyłasz dane* method="post" */ metoda jaką wysyłasz * />

<input type="text' name="imie" > name to taki uchwyt do php

</form>



to masz w html

a tu masz kod w php
 

<?
     echo "$_POST['imie']"; tu właśnie odbierasz dane z formularza

?>



w razie problemów pisz

komentarz 11 października 2016 przez Patryk Rafał Bywalec (2,700 p.)
komentarz 11 października 2016 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
O jejku... ile razy ten temat z w3schools sie przewijal na forum D: na przyszlosc nie uzywaj/odwiedzaj/korzystaj z tej strony, tam jest pelno bzdur, juz lepszy jest msdn, zreszta, wszystko jest lepsze od w3schools xD
–1 głos
odpowiedź 11 października 2016 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

Halo, a czemu by nie zrobić tego w JavaScripcie?

window.open

?

komentarz 11 października 2016 przez LinosiK Obywatel (1,920 p.)
a jak mam połączyć html z javą ?. Narazie mam 2 pliki w jednym mam Formularz w html a w drugim jest kod php. Po wypełnieniu formularza przekierowywuje mnie na stronę php lecz nie wyświetla się tekst wpisany w okienka formularza :/ i niestety nie wiem czym to może być spowodowane.
komentarz 11 października 2016 przez Patryk Rafał Bywalec (2,700 p.)
a wkleiłeś na serwer jak ci mówiłem ?
1
komentarz 11 października 2016 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

Komplikujecie mu z tym serwerem, jeżeli kolega nie ogarnia totalnie tego co robi. Mam identyczne zadanie na dysku, napisane w JavaScripcie, no ale jak Ci wkleję gotowy kod to się niczego nie nauczysz :D Js'a wpinasz w html'a normalnie.

<body>
 <form name="form">
    <input value="imie" name="imie">
    <input type="button" name="ok" value="Zamów" onclick="walidacja('NAZWAPLIKU.html', 'TYTUŁ OTWARTEGO OKNA',600,450);">
</form>


<script>
    function walidacja(url, title, w, h){
    open = window.open(url,title);
    open.document.write(form.imie.value);
    }

</script>
</body>

 

Przykład masz wyżej. Wklej to w html'a, stwórz 2 plik o swojej nazwie i tyle.

 

komentarz 11 października 2016 przez Patryk Rafał Bywalec (2,700 p.)
fakt kompletnie o tym nie pomyślałem że można to zrobić na javascripcie :)
2
komentarz 11 października 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

Js'a wpinasz w html'a normalnie.

Czyli niestety nie tak, jak pokazałeś.

Normalne wpięcie (zgodne z zasadami sztuki) to wpięcie przy pomocy metod DOM-owych, czyli addEventListener. Poza tym pokazałeś de facto książkowy przykład antyformularza. Pomijam już fakt, że kod JS korzysta z "ficzerów" usuniętych w ES5+ (implied globals).

IMO zrobienie tego na PHP będzie po prostu szybsze i łatwiejsze do ogarnięcia niż żonglerka polami w JS – bo tam potrzeba znajomości DOM.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 165 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 96 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2020 w HTML i CSS przez webowyamator Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 261 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2019 w HTML i CSS przez patrick167 Początkujący (260 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...