• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pliki JSON, mapki android

Object Storage Arubacloud
0 głosów
283 wizyt
pytanie zadane 9 października 2016 w Android, Swift, Symbian przez Scorps Użytkownik (590 p.)
Cześć!

Chciałbym Was prosić o pomoc. Dotarłem do momentu w mojej nauce programowania, w którym chciałbym nauczyć się parsowania(JSON). Tutaj moje pytanie, a właściwie dwa:

Czy jest jakis web service juz gotowy i ogolno dostepny , w którym znajde dane typu właśnie lokalizacja czegoś i krótki opis tego czegoś? ( zależy mi najbardziej aby to było online i właśnie z lokalizacjami)

Drugie pytanie:

Jak są różne aplikacje z POKEMON GO, (chodzi głownie o mapki), to skąd twórcy tych programów biorą dane, gdzie dany pokemon sie pojawił i za ile zniknie?

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego! :)
komentarz 9 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Co do pojawiania sie pokemonow, to jest to losowe i nie przemyslane.... Co widac po incydentach typu Pokemon w Auschwitz, na prywatnych posjesjach i pozwy o wtargniecia i naruszenia ptywatnosci....
komentarz 9 października 2016 przez Scorps Użytkownik (590 p.)
Może jest to losowe, ale te dane muszą być gdzieś dostępne ponieważ, jest mnówstwo aplikcji, które pokazuja gdzie dany pokemon sie pojawił np. w obrębie całego miasta :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 października 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
1. themoviedb.org ma gotowe json'owe api wystarczy że załatwisz sobie api_key które udostępnia twórca ;) nie ma tam lokalizacji itp ale dużo danych dotyczących filmów i seriali, dobre do nauki parsowania JSON.

2. Niantic udostępnia api umożliwiające wydobycie tego typu danych, nie wiem dokładnie jak można załatwić sobie dostęp ale wiem że jest możliwość. Pozycje pokemonów są generowane po stronie serwera.
komentarz 9 października 2016 przez Scorps Użytkownik (590 p.)
Dziękuję Ci bardzo!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 182 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2021 w Android, Swift, Symbian przez MarcinEU Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 337 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2019 w JavaScript przez Kola58 Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 690 wizyt
pytanie zadane 30 września 2015 w JavaScript przez niezalogowany

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...