• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Fragmenty w androidzie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
495 wizyt
pytanie zadane 8 października 2016 w Android, Swift, Symbian przez adamek339 Użytkownik (600 p.)
Witam, pracuje nad aplikacja która ma za zadanie połączyć się z bazą danych a następnie wyświetlić sylabus(program nauczania przedmiotu) dla danego przedmiotu.

Zrobiłem już połączenie z bazą. Mam jednak problem jak wyświetlić ten sylabus.

Wiem że muszę użyć fragmentów aby wygenerować coś zbliżonego do widoku  mobilnego gdy przeglądamy dokument worda na smartfonie.  

Ale żeby to zrobić to muszę najpierw te dane pobrać i wyświetlić w czymś. I tu chciałbym prosić o pomoc. Czego mam użyć aby te dane po wyświetleniu wyglądały jak dokument worda? Przecież nie umieszcze tego w TextView.
komentarz 8 października 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
A czemu nie textview? Przecież to służy właśnie do wyświetlania tekstu
komentarz 8 października 2016 przez adamek339 Użytkownik (600 p.)
Czyli rozumiem że wystarczy rozciągnąć textview na cały ekran a później to już tylko stworzenie fragmentów do aktywności i widok mobilny gotowy?
komentarz 8 października 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Nie rozumiem za bardzo o co ci chodzi. Fragment to takie jakby małe activity w activity które można dynamicznie zmieniać
komentarz 22 października 2016 przez adamek339 Użytkownik (600 p.)
Chodzi mi o to jak w ramach jednej aktywności zrobić kilka ekranów które mogę podmieniać w taki sam sposób gdy przeglądam zdjęcia w galerii i wystarczy przesunąć palcem w lewo lub prawo i wskakuje mi ekran z kolejnym zdjęciem.
komentarz 22 października 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
polecam korzystanie z developer.android.com jest tam dużo tutoriali, jest też ten o który właśnie pytasz ;) https://developer.android.com/training/animation/screen-slide.html
komentarz 24 października 2016 przez adamek339 Użytkownik (600 p.)
Właśnie czegoś takiego szukałem :) Bardzo dziękuje :)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 107 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 140 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 108 wizyt

92,579 zapytań

141,427 odpowiedzi

319,654 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...