• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SASS - Notepad++

0 głosów
1,550 wizyt
pytanie zadane 28 września 2016 w HTML i CSS przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Czy notepad++ może zapisywać pliki z rozszerzeniem .scss? Niestety nie mam takiej opcji a na necie nic znaleźć nie mogłem.. Omijam ten problem, przez to, że za każdym razem zapisuje plik bez rozszerzenia i dodaje po prostu końcówkę .scss, ale nie tędy droga.

Notepad++ posiada rozszerzenie do sassa?
komentarz 28 września 2016 przez niezalogowany

Z tego co wiem to nie, ponieważ jak otworzysz plik .scss, to nawet nie "koloruje" składni co świadczy o nie dostosowaniu programu do danego rozszerzenia. No i dochodzi niemożliwość zapisania pliku jako .scss . Jak chesz wiedzieć na 100%, to napisz pytanie na ich forum ;)

komentarz 28 września 2016 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Dobra, dzięki wielkie. Przeszedłem na Sublime Text -> tam działa plugin ;)
komentarz 28 września 2016 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Hmmm.. pytanko, usuwanie białych znaków i komentarzy powinno pójść takim kodem?

sass --watch sass:css --type compressed ?
komentarz 28 września 2016 przez niezalogowany

Ja korzystałem zawsze z kompresora  który przy CSS działa mi zawsze i wszystko śmiga. Możesz spróbować tego rozwiązania do scss, ale nie gwarantuję udanej próby. Co do kodu: nie wiem, nie działam często z tym rozszerzeniem.

komentarz 28 września 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Dobra, dzięki wielkie. Przeszedłem na Sublime Text -> tam działa plugin ;)

I polecam jeszcze Prepros https://prepros.io/

komentarz 28 września 2016 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Hmmm.. Drugie pytanie. Za pierwszym razem gdy kompresuje plik scss do css wszystko przechodzi gładko, zaś gdy za drugim razem kompresuje ten sam plik wywala mi błąd "incompatible character encodings cp850 and utf-8"? Jest ustawione kodowanie w utf-8
komentarz 28 września 2016 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Boże.. Problemem nie jest kodowanie pliku. Wszystko przez to, że nazwałem folder "własne" -> "Ł". Interpreter nie zrozumiał co to za literka. Gdy zmieniłem na "wlasne" -> wszystko śmiga.

Napisałem rozwiązanie, gdyby ktoś przypadkiem w przyszłości główkował ^_^

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 września 2016 przez Paweł Barszcz Użytkownik (950 p.)
Polecam "Sublime text " Podpinasz do tego wtyczke "real-time" do przeglądarki i programowanie staje się prostsze :)

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 857 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,166 wizyt
pytanie zadane 21 października 2022 w HTML i CSS przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 807 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2022 w HTML i CSS przez kolusnk Początkujący (310 p.)

93,742 zapytań

142,680 odpowiedzi

323,299 komentarzy

63,328 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...