• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

preg_match wyciaganie tylko nieznanego tekstu

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
145 wizyt
pytanie zadane 25 września 2016 w PHP przez benzulli Użytkownik (720 p.)
$preg_result_sec[0] = "<td>192</td><td>Sep&#160;16&#160;2016,&#160;14:01:03&#160;CEST</td>";

Mam taki kawałek tekstu, otóż zmienia się cyfra 192 i data htmlowska. 

Chcę sobie pobrać za pomocą wyrażen regularnych datę, zatem przygotowałem cos takiego;

preg_match("'<td>[0-9]{1,}</td><td>(.*?)CEST'", $preg_result_sec[0], $preg_data);

No i wszystko udaje mi sie tak jak trzeba, ale mam jedno pytanie: dlaczego gdy wypiszę 

print_r($preg_data); 

to jako miejsce w tablicy zerowej wyskakuje mi string włącznie ze znacznikami komórek tabeli i z tym CEST, a już jako drugie miejsce w tablicy jest czysta data (czyli to co chcialem) bez niczego. Czy da się przykładowo zrobić tak, żeby w tabeli była tylko ta druga pozycja? Wiem, że można napisać funkcję, ale pytam, czy istnieje cos takiego gotowego, żeby wypisywało element zmienny z wyrażenia regularnego?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 września 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)
Bo to wyrażenie regularne zwraca tablice, gdzie pierwszy element zawiera pełne dopasowanie do twojego wzorca, a drugi to będą wyróżnione przez ciebie podzbiory tego dopasowania (podzbiorem są elementy umieszczone w nawiasach okrągłych i ulegają one zagnieżdżaniu przy bardziej złożonych przypadkach).

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 493 wizyt
pytanie zadane 17 września 2019 w PHP przez progNewbie Obywatel (1,130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 222 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2017 w PHP przez Bartess Gaduła (3,630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2017 w PHP przez White Cat Nowicjusz (160 p.)

92,840 zapytań

141,781 odpowiedzi

320,856 komentarzy

62,172 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...