• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Xampp na ubuntu 32 bit

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,977 wizyt
pytanie zadane 25 września 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Kamil Michna Użytkownik (520 p.)
Witam.Mam Ubuntu 32 bit, i chcę zainstalować xampp. Na stronie nie mogę jednak znaleźć wersji 32 bit.Ktoś coś?
2
komentarz 25 września 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
A po co XAMPP na Linuxie? apt install i masz co chcesz.
komentarz 6 sierpnia 2022 przez AndiGigant Nowicjusz (100 p.)
Minęło prawie 6 lat od tego postu. Chcąc przywrócić starego laptopa do życia zainstalowałem Ubuntu 32 bit. Chcąc zainstalować XAMPP szukałem wielu podpowiedzi. Pomogła ta: https://www.youtube.com/watch?v=k0PK5EuNuYU Zainstalowałem.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 września 2016 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)

Terminal:

sudo apt-get install apache2

Strony domyślnie wrzucasz w katalog:

/var/www/html

O ile dobrze pamiętam.. 

PHP:

sudo apt-get install php

Mysql:

sudo apt-get install mysql-server

phpmyadmin:

sudo apt-get install phpmyadmin

 

Długo już nie siedziałem na linuxie, ale wydaję mi się, że wszystkie te komendy powinny zadziałać (pisałem z głowy) jeżeli nie, to wystarczy 5 sekund w google.. 

1
komentarz 25 września 2016 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
edycja 25 września 2016 przez adrian17

Jeszcze

# Ubuntu 16.04
sudo apt install libapache2-mod-php php-mysql mysql-client
# Ubuntu 14.04
sudo apt install libapache2-mod-php5 php5-mysql mysql-client


(a phpmyadmin jest opcjonalny)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 263 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 505 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2020 w SQL, bazy danych przez Piotr Sosnowski Początkujący (250 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 278 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Radek Zaremba Nowicjusz (140 p.)

92,578 zapytań

141,427 odpowiedzi

319,653 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...