• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Walidator ciężko osiągnąć 100%?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
232 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez makoso Mądrala (7,380 p.)
Czy ktoś patrzy jak napisaliśmy stronę ciężko jest osiągnąć 100% dla projektu? oczywiście dotycze html-a i css-a

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 maja 2015 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)

Mam stronę w html'u i css'ie na 5,5 tys znaków (licząc bez css'a). Na walidatorze 100%. Nie żebym się chwalił, ale domykaj znaczniki, nie używaj <center> i będzie dobrze :)  

+1 głos
odpowiedź 6 maja 2015 przez Asasynek Obywatel (1,430 p.)
W 3 odcinku HTML były fontello. Bardzo fajne, więc na pewno wiele osób będzie z nich korzystać. Ale nawet jeśli twoja strona jest dobrze zrobiona, to walidator pokazuje, że właśnie fontello mają "niepoprawny" kod, chociaż wszystko w pełni działa. I masz dylemat, czy poprawiać ten kod, czy nie korzystać z fontello, a może to olać, no bo wszystko śmiga. Raczej jeśli ktoś wchodzi na twoją stronę, to wątpię, żeby pierwsze co zrobił, to sprawdził, czy jest ona zgodna z jakimiś walidatorami. Jednak na niektórych stronach są znaczki zgodności ze standardami, jeśli również chcesz takie wstawić, to przydałoby, żeby faktycznie strona była zgodna z walidatorem. Być może również sam siebie nie chcesz oszukiwać, czyli chciałeś zrobić stronę porządnie, nawet według narzuconych przez walidatory wymogów, no to w sumie możesz się trzymać 100%.
komentarz 6 maja 2015 przez makoso Mądrala (7,380 p.)
korzystam z fontello i mam 100% :)
0 głosów
odpowiedź 6 maja 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

"Czy ktoś patrzy jak napisaliśmy stronę[...]ciężko jest osiągnąć 100% dla projektu?"

W miejscu kwadratowych klamr powinno być jakieś słowo. 

I 100% to znaczy wydajoności jej czy...

komentarz 6 maja 2015 przez makoso Mądrala (7,380 p.)
chodziło mi tylko o ty czy ludzie cięzko mi ich nazwać np zleceniodawca sprawdzają przy pomocy takich narzędzi czy strona jest napsiana poprawnie? udało mi się osiągnąć 100% dlatego się pytam czy jest to jakiś większy + dla osoby piszącej czy można to sobie "olać"
komentarz 6 maja 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
To zależy, osoba która nie zna się na PHP, html, css itp. skąd ma wiedzieć czy kod jest poprawnie napisany?

Nie słyszałem o przypadku w którym zleceniodwaca sprawdza kod programami. Po prostu im się nie chce.

Chyba zwracają uwagę na pozycjonowanie, ale pewności nie mam.

A przynajmniej tak jest u freelancerów.

Oczywiscie inaczej jest w firmach, tam sprawdza się napisany kod od footera po navbar.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 229 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 130 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2020 w PHP przez mordimer Mądrala (5,720 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 106 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2017 w JavaScript przez Tomson Początkujący (440 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...