• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hide/show menu outclick

Object Storage Arubacloud
0 głosów
171 wizyt
pytanie zadane 19 września 2016 w JavaScript przez niezalogowany
edycja 19 września 2016

Witam.

Tworzę responsywne menu na stronę, lecz mam problem z zamknięciem go po kliknięciu poza '<nav id="menu">'. Byłbym wdzięczny za podpowiedź co się sypie w moim jQuery :) - link do jsfiddle

Wiem że na jsfiddle projekt wygląda okropnie, i nie działa ale lokalnie i na serwerze nie ma z tym problemów (oprócz wspomnianego menuOutclick)

W projekcie korzystam z jQuery v1.10.2

 

Byłbym również wdzięczny za wskazówkę dot. CSS3:

Czemu mimo 'overflow:scroll' '$("#menu").onMouseOver' i tak scrolluje mi całą stronę a nie tylko menu? Czy da się wymusić scrollowanie danego elementu (nawet jak nie można go scrollować) a nie całej strony?

 

EDIT: wyjście z menu działa, lecz pod click event co nie jest najlepszym wyjściem, gdyż są osoby nie używające myszki (przydało by się coś  w stylu onFocusOut które działało by też dla użytkowników klawiaturowych - było by dopasowane pod osoby niepełnosprawne). Nadal pozostaje kwestia wskazówki CSS3 ;)

komentarz 19 września 2016 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
U mnie ten fiddle nie działa - nie otwiera się menu w ogóle.
komentarz 19 września 2016 przez niezalogowany
yup, bo nie podłączyłem jQ w odpowiedniej wersji - > daj mi chwilkę to naprawię :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 września 2016 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
wybrane 20 września 2016
 
Najlepsza
https://jsfiddle.net/5cs17o7h/12/

Na pewno da się to lepiej zrobić, ale sam trochę pokombinuj.
komentarz 20 września 2016 przez niezalogowany

Dziękuję Ci bardzo za no-scroll'a :) resztę już sobie znalazłem - jeżeli ktoś jest zainteresowany, to bardzo polecam link . Odpowiedź pełna, wyczerpująca i zawierająca wszystkie potrzebne porady.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2022 w JavaScript przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,510 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 161 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2018 w JavaScript przez Paweł Barszcz Użytkownik (950 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...