• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki komputer kupić ???

Object Storage Arubacloud
0 głosów
716 wizyt
pytanie zadane 16 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez GUNJack Użytkownik (520 p.)
Witam

Zamierzam kupić sobie nowy komputer, i chciałbym go złożyć z wybranych przeze mnie podzespołów:

Pamięć Kingston Savage DDR4, 8GB(2x4GB), 2133MHz, C13 (HX421C13SBK2/8)

Obudowa SilentiumPC Brutus M25 Pure Black BT-M25 USB 3.0 (SPC106)

Płyta główna MSI H110M PRO-VD, H110, DDR4-2133, SATA3, DVI, VGA, M-ATX

Procesor Intel Core i5-6400, 2.7GHz, 6MB, BOX (BX80662I56400)

Karta graficzna Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB GDDR5 (NE51060015J9D)

Zasilacz Antec VP 500 - 500W

Dysk SSD Transcend M.2 2260 64GB SATA3 (TS64GMTS600),

Dysk tylko taki mały zamierzam kupić ponieważ mam już 1 TB innego a ten tylko bym kupił żeby na nim system zainstalować. :)

Co myślicie na ten temat czekam na opinie :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 września 2016 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)
Ja bym proponował większy dysk SSD kupić, nawet jeśli teraz potrzebujesz na nim tylko system instalować. Sam mam 128 GB SSD i ledwo co mi starcza miejsca. Na takim dysku nie tylko warto instalować system, ale i programy, które np działają w tle i są zasobożerne, jak np. antywirus. Czas dysków HDD powoli przemija, więc myślę, że warto trochę dołożyć myśląc o przyszłości, w której będą obecne tylko dyski solid drive :)
komentarz 16 września 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Zgadzam się z przedmówcą. 128 starcza mi ledwo na Linuxa. Nie wyobrażam sobie mniej niż 256 na Windowsa.

Rozważ zwykły dysk SSD na SATA zamiast M.2, bo różnica w cenie jest dość duża. Też kupiłem płytę z takim slotem, ale to nie znaczy, że trzeba od razu wszystko wykorzystywać. Proponuję używać jak te dyski stanieją, a prędko się to nie stanie.
komentarz 27 września 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

128 starcza mi ledwo na Linuxa

128 to powinien starczyć na 10 Linuksów. Oczywiście /home jest trzymany na HDD.

komentarz 27 września 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Oczywiście. Gdy ktoś ma dwa dyski w laptopie.
komentarz 27 września 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Ale autor napisał że ma dysk 1TB a SSD tylko na system.
komentarz 27 września 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Ale cytujesz mój komentarz. Używając słowa "mi" miałem na myśli, że dla mnie to nie wystarcza. Licząc system, programy, również /opt. W /home nic prawie nie mam. To jasne, że autor nie będzie miał problemów z odpowiednikiem /home posiadając HDD, czy to na Windowsie, czy Linuxie. W mojej opinii należy również pamiętać o miejscu na SSD na większe, wymagające programy. Jak ktoś ma ochotę to może również trzymać wszystkie programy na HDD.
komentarz 27 września 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Miałem na myśli to że błędnie sugerujesz autorowi że 64 GB to za mało na system. Nigdzie nie napisałeś i nikt w to nie wnika ile masz dysków itd...

Faktycznie jeśli chodzi o sam system Linux to wystarczy od biedy 5 GB. Ale już programy potrafią zająć drugie tyle a nawet więcej. Ja zawsze daję 15 GB na system i mam te kilka GB w zapasie żeby się nie stresować. Więc myślę ze 20 GB na partycję systemową Linuksa to jest zdecydowanie wystarczająco dla każdego.  

Inna sprawa to ja bym raczej nie stawiał /home na SSD bo to znacznie skróci żywotność dysku. Poza tym /tmp warto wrzucić do ramu.
+2 głosów
odpowiedź 16 września 2016 przez niezalogowany
Chłodzenia na procka by się przydało, BOX - ani to ciche, ani to wydajne.
komentarz 27 września 2016 przez Noroelle Saeth Nowicjusz (160 p.)
Po co? Ten procek ma zablokowany mnożnik - OC nie będzie -> standardowy wentylatorek jest w 100% wystarczający ;)
komentarz 27 września 2016 przez niezalogowany

ani to ciche, ani to wydajne

komentarz 27 września 2016 przez Noroelle Saeth Nowicjusz (160 p.)

Skoro bawimy się w cytowanie swoich własnych wypowiedzi :p

Ten procek ma zablokowany mnożnik - OC nie będzie -> standardowy wentylatorek jest w 100% wystarczający ;)

Niech ktoś zatrzyma tę karuzelę śmiechu :D

komentarz 27 września 2016 przez niezalogowany
Postaw komputer gdzieś w kącie, gdy na dworze jest 30*C +

Komputer nie czyszczony od roku...

Zacznij grać

i Ojej.. zdziwienie.. sprzęt wyje jak głupi.. a BIOS piszczy, bo za gorąco na CPU
komentarz 27 września 2016 przez Noroelle Saeth Nowicjusz (160 p.)
Jak nie czyścisz kompa i stawiasz go w idiotycznych miejscach to nie obwiniaj chłodzenia ;)
+1 głos
odpowiedź 16 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
przywrócone 16 września 2016 przez Lid$
Złom.. bo gorszy złom od tego jest wstanie temu złomowi dorównać.. a cena 10razy mniejsza ;) poza tym między very hight grafiką a ultra nie ma różnicy a po co płacić 10 razy więcej? Oczywiście w przenośni xD
komentarz 16 września 2016 przez GUNJack Użytkownik (520 p.)
To jaką grafikę radzisz kupić ? :)
komentarz 16 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
No zależy co chcesz robić na kompie, ale jeśli nie jesteś zbytnio wymagający i nie potrzebujesz miliarda fps żeby czuć się lepszym, no to możesz poszukać poprzednich wersji  kart dzisiaj dużo tańszych a dalej dobrych. Z innej strony możesz kupić niby gorsze, taniej i podkręcić i dorównać tym które dzisiaj są super i w ogóle, a jakby coś poszło nie tak przez podkręcanie to gwarancje przyznają normalnie bo tego z tego co wiem podkręcania nie da się wykryć, wiadomo natomiast, że jak się podkręca to trzeba mieć lepszy zasilacz i płytę główną, no i odblokowany mnożnik na podzespole czy to karta graficzna czy procesor. Dodam, że jeśli ciebie interesuje jakiś podzespół polecam sprawdzić testy na youtube w różnych grach z nim wtedy masz w praniu jak to działa i jak się sprawuje.. czasem lepiej wybrać 250zł tańszą kartę graficzną i stracić 5 fps niż zyskać.. bo tego raczej nie odczujesz.. no ewentualnie w portfelu.
komentarz 16 września 2016 przez GUNJack Użytkownik (520 p.)
Ok, wielkie dzięki :)
komentarz 16 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
szpoko :)
komentarz 16 września 2016 przez GUNJack Użytkownik (520 p.)

a skoro już w temacie jesteśmy, to jaki procesor lepszy do gier:

 

Intel Core i7-6700,3,4 GHz,4MB cache

albo

Intel® Core™ i5-6400,2,7 GHz,6MB cache

oba 4 rdzeniowe, i jeszcze pytanie czy bardziej się opłaca patrzeć na taktowanie zegara czy na pamięć cache ? :)

komentarz 16 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Większość ludzi teraz zaleca, aby nie sugerować się opinią ludzi, tylko raczej wynikami testów jakie wyszły przy porównywaniu podzespołów na takich stronach:

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/intel-core-i5-6400-vs-intel-core-i7-6700k

znalazłem porównanie procesorów takich jakie mi napisałeś i wyniki mówią same za siebie..

Na innej stronie, ponieważ zawsze trzeba znaleźć jakieś potwierdzenie też podobnie:

http://www.purepc.pl/procesory/intel_core_i5_6400_test_najtanszego_skylake_z_czterema_rdzeniami?page=0,2

Ogólnie z tego co widziałem to i7 wychodzi lepiej w wynikach, ale nie wiem jak tam ceny, i czy potrzebujesz takiego kopa, a jeśli masz kasę to lepiej kupić już ten lepszy, bo wymiana procesora zazwyczaj wiąże się z wymianą płyty głównej, bo sockety się zmieniają a to dodatkowe koszta.
komentarz 16 września 2016 przez GUNJack Użytkownik (520 p.)
Jeszcze raz wielkie dzięki :)
komentarz 16 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
luzik :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 772 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Stami Gaduła (3,790 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,552 wizyt
pytanie zadane 26 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez Domekzcpp Początkujący (360 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,121 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Bot Użytkownik (760 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...