• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Błędny Mindset - Jak to zrobić?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
238 wizyt
pytanie zadane 11 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Andrew Fischer Nowicjusz (210 p.)
Witam

Powiem krótko, jestem na krawędzi. zacznijmy od początku. Zacząłem naukę programowania pod koniec gimnazjum. Aktualnie jestem w II liceum. Moim pierwszym językiem był c++, po obejrzeniu Pana Zelenta tak się stało. Na początku było fajnie. Cieszyłem się. Lubiłem o tym rozmawiać. Do tej pory lubię. Problem jest taki, że w ciągu roku nie miałem dużo wolnego czasu. Teraz mam wrażenie, że nic nie potrafię. W te wakacje liznąłem trochę javy. Moja nauka do tej pory opierała się bardziej na bibliotekach  itp. Nie traktowałem kwestii arytmetycznej zbyt poważnie. Teraz widzę, że był to błąd. Dziś cały dzień poświeciłem próbie rozwiązania zadania na SPOJU. Mianowicie chodzi o zadanie z liczbami pierwszymi. Nie miałem pojęcia jak to zrobić. Napisałem około 30 wersji tego programu i nic. Teraz dostrzegam, że źle uczyłem się programowania. Dlatego od jakiegoś czasu czuję, że jest to dla mnie ciężarem. Choć w głębi duszy czuję, że chciałbym to robić. Mam również wrażenie, że nie mogę znaleźć dobrego  miejsca do nauki.  Liczę, że pomożecie rozwiązać mi ten mentalny problem. Nie wiem co począć...
komentarz 11 września 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
edycja 11 września 2016 przez efiku
Próbowałeś iść z tymi zadaniami co zrobiłeś (wersjami programu) na forum ? Spoj to świetny zabijaka chęci do programowania. Tam po prostu musi być "idealnie". Zanim zaczniesz kodować, usiądź nad tym pomyśl. Może się okazać, że 30 wersji programu były poprawne. Po to są fora;) U nas co prawda nie wolno dawać pytań o spoja, ale nikt nie broni Ci napisać, tematu w którym prezentujesz swój kod który liczy liczby pierwsze, ale nie za bardzo wiesz co jest nie tak.
komentarz 11 września 2016 przez Andrew Fischer Nowicjusz (210 p.)
Kilka z nich u mnie działała a i tak nie przyjęło. Ale myślę, że nie chodzi o samego spoja. Jestem rozdarty. Z jednej strony czuje, że może po prostu jestem na to za głupi, z drugiej bardzo chce dalej kontynuować naukę. Lecz ta cześć, która domaga się nauki także stoi na rozwidleniu i szuka odpowiedniego miejsca do nauki.
komentarz 11 września 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
To zacznij od prostych rzeczy. Bierz zadania z majcy co masz w szkole i spróbuj robić po kolei programy które coś liczą.

Od pola, objetosci az po funkcje i pochodne, zależy na jakim etapie jesteś.

To chyba  najlepsze wyjście,

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 września 2016 przez nauwalis Mądrala (7,350 p.)
Może odpowiedzią na to jest pisanie programów, takich które przydadzą Ci się. W razie problemów wrzucanie kodu na forum.
0 głosów
odpowiedź 11 września 2016 przez sebeks Mądrala (5,300 p.)
Ja Ci odpowiem, ale jakby od drugiej strony. Kiedyś chciałem nauczyć się robić strony www i po poznaniu podstaw HTML i CSS okazało się, że nie miałem za bardzo pomysłu na zawartość stron. Potem rzuciłem się na C++, ale szybko mnie znudził, bo nie wiedziałem co chcę tworzyć. Potem minęło wiele lat i w dużym skrócie szukałem kursu podstaw PHP i trafiłem na kursy Mirka. A on zalecał rozpocząć od C++, więc je przerabiałem. Gdy polecił SPOJ to dało mi to dużego kopa motywacyjnego, bo w końcu miałem masę tematu do ćwiczeń. Zrobiłem tam z 50 zadań z serii najłatwiejszych i rozwiązanych przez największą liczbę ludzi. Gdy Mirek zaczął uczyć programowania webowego to SPOJ poszedł w odstawkę, bo to nie moja droga. Czytałem krytykę SPOJa, że nie uczy praktycznych rzeczy, za dużo matematyki, że konsola i tak dalej. Z drugiej strony jest zabawa zmiennymi, pętlami, zrozumienie strumienia wejścia/wyjścia na pewno gdzieś zaprocentuje.

W SPOJu często mi program nie działał, a dopiero po przejrzeniu forum i wpisaniu dodatkowych testów/danych okazywało się, że jednak u mnie działający program a na SPOJu nie działający był jednak wadliwy.

Dziś wiem, że jest pewnie klika miejsc w sieci z dziennymi zdaniami dla programistów, więc SPOJ nie jest tu czymś ani wyjątkowym, ani obowiązkowym.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,432 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 319 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez subterras Użytkownik (680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 215 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2019 w C# przez Konrad Gałach Użytkownik (880 p.)

92,581 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...